„Prostředí utkání velmi slušelo,“ řekla rodačka z Moravan a trenérka Slovácka Jitka Klimková. „V Šardicích je nádherný stadion. Pro mě jsou takové zápasy svátkem. Určitě je to lepší než hrát někde v kleci na umělce,“ usmála se.

„Moc pěkné hřiště. Lidé byli příjemní. Někde se nám stane, že na nás pokřikují V Šaridích to bylo v pohodě,“ uvedla hráčka Sparty a české reprezentace Irena Martínková.

„Jednoznačně jsme pro tyto zápasy. Třeba na Spartě hrajeme na přírodních trávnících pořád, ale třeba Brno hraje na umělce všechny zápasy. Tady to je nádhera,“ rozplýval se sparťanský kouč Dušan Žovinec.

„Tak, jak jsem popřál kamarádovi Lukášovi Zelenkovi k záchraně, přeji Šardicím postup,“ sdělil Žovinec.

Výkon Sparty sice zůstal proti Slovácku mírně za očekáváním, ale na těsnou výhru to přece jen stačilo. „Výkon nebyl moc dobrý, ale jsme rádi alespoň za ten jeden gól,“ pronesla Martínková.

„Slovácko je nepříjemný soupeř, ale protože chceme obhájit titul, tak jsme museli vyhrát,“ pokračovala.

Vedoucí Sparta má před druhou Slaví náskok jeden bod. Boj o mistra tak bude letos stejně jako mezi muži hodně napínavý. „Na tahu je Slavie. Vyřadili jsme ji v poháru, třikrát jsme ji porazili. Do posledního zápasu to budou nervy a tak by to mělo být,“ míní Žovinec.

Poslední pražské derby skončilo remízou 2:2. Odveta je na programu za dva týdny. „O titul se samozřejmě popereme,“ tvrdí Martínková. „Po delší době by to byl nejtěžší titul,“ uznala.

„Získáváme jeden titul za druhým. Motivace některých starších hráček je spíše Liga mistryň,“ konstatoval Žovinec.

Ve Slovácku se nikdy o titulu nemluvilo. „Máme velmi silnou devatenáctku. Hodně moc šikovných mladých kolek. V budoucnu chceme Spartě konkurovat,“ pravila Klimková.

„Sparta se Slavií kupují hráčky z ligy, my si fotbalistky vychováváme,“ doplnila. „Ročník 1993 a mladší jsou na Slovácku silné. Do té doby musíme být trpělivý a pracovat s holkami, které tady jsou,“ dodala trenérská odbornice.

JITKA KLIMKOVÁ
Narozena: 20.8.1974
Rodinný stav:
Svobodná
Hráčská kariéra:
Sokol Čejč(1991-92), Slávia Holíč(1992-95),Compex Otrokovice(1995-2003).
Hráčské úspěchy:
8x start za reprezentaci Slovenska(1992-95), nejlepší jedenáctka Slovenska(1992), 2x start za reprezentaci Česka(2000/01).
Trenérská kariéra:
Asistent prvoligového trenéra Compex Otrokovice(2003),hlavní trenér Compex Otrokovice a 1.FC Slovácko(2004), hlavní trenér u reprezentace U 19 (2009)
Trenérské úspěchy:
Trenér roku 11.místo (2003), 3.místo (2005, 2009), 2.místo(2006, 2007).
Funkcionářská kariéra: Místopředsedkyně komise fotbalu žen ČMFS.