Jak moc si postupu do finále okresního poháru považujete?

Jsme spokojení. Postup do finále byl naším cílem. Všichni si ho nesmírně vážíme, ani jsme s ním moc nepočítali. Jarní část sezony jsme totiž i kvůli absencím šesti hráčů začali velmi špatně. Zatím jsme vůbec nebodovali, což nás mrzí. Do poháru jsme ale dali úplně všechno. Kluci mě svým přístupem a výkonem potěšili.

Jak semifinálový duel hodnotíte?

Bylo to naprosto vyrovnaný zápas a hodně velké drama. Hrálo se na hodně blátivém a podmáčeném terénu. Oba týmy daly do utkání vše, všichni bojovali až do konce. Šance jsme měly my i soupeř. Nakonec rozhodly penalty, které jsme zvládly lépe.

Musel jste hráče na pokutové kopy určit, nebo se kluci hlásili sami?

Penalty máme jasně dané. Pravidelně je trénujeme, takže pořadí střelců bylo dopředu určené. Klukům jsem na penalty věřil. Všichni to zvládli a bez problémů je proměnili.

Vy jste neuvažoval, že byste šel na penaltový rozstřel do branky?

Určitě ne. Na střídačce jsem jenom jako náhrada za jednoho z gólmanů. Oba pracují jako policisté, takže chodí na směny. Za brankáře už se nepovažuji. Na druhé straně jsem vždycky vysvlečený a připravený zaskočit.

Cestou do finále jste skolili Nenkovice i Strážnici. Věříte si i na Lipov?

Samozřejmě především postupu přes Strážnici, která s velkým náskokem vede okresní přebor, si považujeme. I ve finále nás však čeká velmi těžký soupeř. Stačí se podívat na tabulku. Lipov letos v soutěži nastřílel téměř šedesát branek. Určitě sílu a kvalitu mají. Já ale věřím tomu, že se nám aspoň dva hráči vrátí do sestavy. S nimi bychom mohli být silnější.

Zatím není jasné, kde se bude finále hrát. Máte osobně nějaké přání?

Kluci by samozřejmě chtěli hrát na nějakém útulném fotbalovém stánku. Líbily by se nám Mutěnice, Dubňany nebo nějaký podobný stadion. Snad lidé z okresního fotbalového svazu vyberou dobře.