Ten se za něj u trenéra Ondrůška dokonce několikrát přimlouval. „Jsem rád, že moje branky mužstvu pomohly. Největší zásluhu na nich ale měli spoluhráči a trenér, který mi důvěřoval. Vím, že dávám nečekané góly, ale právě vizitka dobrého fotbalista je být ve správný čas na správném místě,“ říká pětadvacetiletý středopolař.

Na jaře se ovšem Kmeť na trávníku ještě neukázal. I kvůli studijním povinnostem sledoval všechny zápasy svého týmu z lavičky náhradníků. „Studuji strojnickou fakultu na žilinské univerzitě. Jsem na katedře technologického inženýrství. Jelikož jde o denní studium, musím být každý týden na Slovensku. I proto nestíhám každý trénink,“ vysvětluje Kmeť, kterého závěrečné zkoušky čekají koncem května. „Pak už se budu moct naplno věnovat fotbalu,“ přeje si.

Rodák z Liptovského Mikuláše, který má na jižní Moravě přítelkyni, dává společně s Mariánem Švrčkem a brankářem Eliášem Šardicím mezinárodní punc. „Všichni mě dobře přijali. V Šardicích se cítím skvěle. Na Slovácku panuje stejně jako doma přátelská atmosféra,“ tvrdí Kmeť, který dočasně bydlí v nedalekém Krumvíři.

Na rodném Slovensku je Kmeťovým mateřským oddílem Závažná Poruba. Malá obec, ve které se hraje třetiligový fotbal, Šardice hodně připomíná. „V obou vesnicích se hraje kvalitní fotbal s dobrými hráči i zkušenými funkcionáři, kteří mají fotbal rádi,“ míní Kmeť. „Největší rozdíl je asi v návštěvnosti. Do Poruby chodí až čtyři sta diváků,“ pokračuje. „Ale i tak je dobře, že v Šardicích máme svých věrných příznivců. Doufám, že kvalitními výkony dokážeme na stadion přilákat i další. Vždyť fotbal se hraje hlavně pro lidi,“ dodává.

Skromný záložník myslí i na budoucnost. „Po studiu bych chtěl najít práci v oboru. Hlavně ale chci na sobě pracovat, prosadit se do základní sestavy a svými výkony bavit sebe i diváky,“ uzavírá Kmeť.

Martin Kmeť

narozen: 13. 12. 1984
post: záložník
výška: 178 cm
váha: 71 kg
stav: svobodný
přezdívka: Kmeťko
mateřský klub: FK Šardice
fotbalový vzor: Lionel Messi
oblíbený klub: FC Barcelona