Kněždub pokazil Bobotovi debut. Souboj nováčků rozhodl Bančák

Kněždub – Před týdnem doma s Uhřicemi ztratili dva body, které si v Křepicích vzali zpět. Fotbalisté Kněždubu výborně zvládli utkání 3. kola I. B třídy. Svěřenci trenéra Libora Grabce staršího venku zvítězili přesvědčivě 4:0.

22.8.2017

Zkušený záložník Jiří Vítek (na snímku) pomohl fotbalistům Kozojídek k postupu do I. B třídy a teď se spoluhráči zažívá skvělý vstup do nové sezony.Foto: Deník / Kopl Libor

Hostům na Břeclavsku pomohl rychlý gól Lubomíra Janíka, který v závěru sobotního utkání skóroval ještě jednou.

Triumf Sokola završili Roman Grabec s Tomášem Zelinkou. „Jsme spokojení. I když jsme zase nebyli kompletní a sestavu jsme museli řešit, kluci odehráli dobrý zápas. Získali jsme body, které jsme doma ztratili. Naše vítězství je zcela zasloužené. Výsledek odpovídá dění na trávníku,“ prohlásil trenér Kněždubu Libor Grabec starší.

Hostům skvěle vyšel vstup do utkání. Hráči Sokola v Křepicích udeřili hned ve 3. minutě, kdy se prosadil Janík. Hráči Sokola mohli své vedení v úvodní půlhodině ještě navýšit, ale Vaculčík nejprve trefil domácího gólmana Kokeše a podruhé mířil vedle. Další tutovku zazdil Marek Bíla. „Do dvacáté minuty jsme klidně mohli vést o dvě či tři branky,“ říká hostující trenér Grabec.

Zato domácí tým, který vedl nový kouč Zdeněk Bobot, byl směrem dopředu dlouho neškodný. „Křepice toho v první půli mnoho nepředvedly. Čekal jsem, že budou daleko nebezpečnější,“ uvedl kouč Sokola.

Domácí se zmohli pouze na dlouhé nákopy. Větší nebezpečí přinesla jedna ze standardních situací, která skončila vedle. V závěru první půle Křepičtí po rohovém kopu zboku orazítkovali spojnici břevna a tyče. Jinak Kněždub hru ovládal, náskok ale do přestávky už nenavýšil.

Sokol hrál i ve druhé půli dobře, ve finální fázi a koncovce se však soužil. Další šanci neproměnil Janík, kterého následoval Marek Bíla. Aktivní hosté nedokázali dotáhnout ani nadějná přečíslení. Definitivní klid na kopačky kněždubských fotbalistů přinesla až druhá trefa Janíka. Ten se prosadil po pohledné kombinační akci střelou od břevna. V té chvíli se soupeř zlomil a Sokol zasadil Křepicím další dvě rány. Na 3:0 zvýšil Roman Grabec a triumf Sokola završil střídající Zelinka.

I. B třída skupina C, 3. kolo

TJ Sokol Křepice – Sokol Kněždub 0:4 (0:1)

Branky: 3. a 80. Lubomír Janík, 84. Roman Grabec, 86. Tomáš Zelinka

Rozhodčí: Malimánek – Vrbka, Richter (Blažek)

Žluté karty: Růžička, Vintrlík – Lukáš, D. Grabec

Diváci: 101

Kozojídky po postupu zvládly i první venkovní duel

Fotbalisté Kozojídek zůstávají společně s vedoucím Rajhradem jako jediný tým v I. B třídě bez ztráty bodu. Celek z Veselska po domácí výhře nad Nikolčicemi zvládl také duel ve Velkých Bílovicích. Nedělní souboj nováčků nejnižší krajské soutěže v 80. minutě rozhodl hostující útočník Patrik Bančák.

„Byli jsme lepší a vyhráli jsme zaslouženě,“ prohlásil předseda SK Kozojídky Viktor Kolůch. Hosté, kterým kromě dlouhodobě zraněného kanonýra Březiny scházel také Kurečka, mohli utkání rozhodnout mnohem dřív, v koncovce však nebyli přesní. Navíc měli i velkou smůlu. Asi ve 20. minutě orazítkoval Nekarda břevno. Hned z dalšího útoku nastřelil Petr Bíla tyč.

Kozojídky měly v první půli herně navrch a byly rozhodně nebezpečnější. Další tutovku zazdil Páleník. Posila z Rohatce z jedenácti metrů mířila rovněž do břevna.

Velké Bílovice se sice snažily, ale takové příležitosti neměly. Domácí hrozili pouze střelami z dálky, brankář Grombíř ale neměl problémy. Jednadvacetiletý gólman před přestávkou zneškodnil jednu šanci soupeře, více toho ale tým z Břeclavska neměl.

Ve druhé půli už dobře hrající Kozojídky protivníka do ničeho vážného nepustily. Samy pak v 80. minutě zápas rozhodly. Po narážečce Hrbka s Nekardou se k míči dostal nepokrytý Bančák, který ho bez problémů uklidil do sítě.

Hosté mohli hubený náskok ještě pojistit, ale střídající Chytka po úniku zboku trefil pouze dobře postaveného brankáře Osičku. Velké Bílovice v závěru otevřely hru, skóre už se však nezměnilo. „Jsme spokojení. Po dvou kolech máme plný počet šesti bodů, což jsme nečekali. Máme před sebou další těžké zápasy. Už v neděli nás prověří Rajhrad,“ dodal Kolůch.

TJ Velké Bílovice – SK Kozojídky 0:1 (0:0)

Branky: 80. Patrik Bančák

Rozhodčí: Polonec – Malimánek, Šustr (Benda)

Žlutá karta: Gloza (Kozojídky)

Diváci: 230

22.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Po 17 letech se v brněnské ZOO narodili levharti cejlonští.
8

V brněnské zoo se narodila dvě levhartí mláďata. Po sedmnácti letech

Řemeslné obory jsou na dně. Mladí lidé nemají o jejich studium zájem

Cyklista srazil chodkyni do louže. Policisté hledají svědky nehody

Hodonínsko – Policisté hledají svědky úterní nehody, která se odehrála před půl šestou ráno ve Veselí nad Moravou v ulici U Polikliniky. „Cyklista jel od Blatnické ulice a zřejmě nejel při pravém okraji a nesledoval situaci v silničním provozu. Přitom zezadu narazil do chodkyně, která po střetu upadla na silnici do kaluže,“ přiblížil ve čtvrtek policejní mluvčí Petr Zámečník. V místě nehody se měli nacházet lidé, kteří čekali na příjezd autobusu. Ti mohli vidět, co se přesně stalo.

Připraveno i bez mrazů. První lyžaři se od prosince můžou učit na kartáčích

Jižní Morava – Máme obsazeno, hlásí provozní lyžařského areálu v Němčičkách na Břeclavsku. Každoročně stačí jen pár hodin a stovky míst v tamní lyžařské škole jsou pryč. „Máme vyloženě přeplněno. Vždy v polovině října otevíráme přihlašování na našich webových stránkách a za chvíli je přihlášených všech 380 dětí,“ pochvaloval si zájem správce areálu Jaroslav Stávek.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Ve Skalici srazil vlak chodce. Nehoda zastavila provoz na železnici

Skalice nad Svitavou – Mrtvý člověk, zablokovaný provoz na trati. Ve Skalici nad Svitavou srazila na zabezpečeném přejezdu se závorami vlaková souprava expresu RegioJet chodce. Ten na místě zemřel. Tragédie se stala ve čtvrtek kolem půl desáté dopoledne. „Jednalo se o pětatřicetiletého muže. Prověřujeme, zda se jednalo o nešťastnou náhodu nebo o sebevraždu,“ řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.