Rodák z Olomouce se na Slovácko vrátil oklikou přes Mikulovice, Rakousko a Šumperk. „Na jihu Moravy se mi hodně líbilo, jsou tady příjemnější lidé než na severu. Mám to tady celkem rád a na divizi D se těším," říká po návratu na Hodonínsko Jiří Kobylík.

Jeho příchod do RSM hodně překvapil. Vysoký záložník měl totiž i po sestupu do krajského přeboru pokračovat v Šumperku, ale po změně vedení a odchodu sponzora s manažerem bylo všechno jinak. „Byl jsem tam domluvený, ale pak jsem přijel z dovolené a nic neplatilo. Proto jsem si začal hledat angažmá a přes kamaráda z Brna jsem se dostal k trenéru Rossimu," vypráví Kobylík.

S náročným koučem se domluvil na roční spolupráci. „Věřím, že to v Hodoníně bude vypadat úplně jinak," podotýká.

O cílech pro nadcházející divizní ročník se nová posila s trenérem ani dalšími lidmi z vedení klubu nebavila. Podle Kobylíka ale klidně mohou Jihomoravané hrát v popředí tabulky. „I když jsme zatím v Hodoníně odehrál pouze jeden zápas, tak si dovolím tvrdit, že je tady kvalitní tým, který by mohl hrát do pátého místa. Klidně bychom mohli být černým koněm soutěže. Vždyť jenom samotné tréninky jsou na vysoké úrovni," prohlašuje.

Navázat na úspěšné šardické tažení však bude pro Kobylíka a spol. nesmírně složité. „Za celý rok jsme téměř neprohráli. Byl tam tým, který neměl v divizi konkurenci. Pokud by vedení postup neodmítlo, hráli bychom ve třetí lize do pátého místa. Byl tam vynikající trenér, super parta i skvělý mančaft," uvádí.

V Šardicích ovšem důrazný hráč vydržel pouze jednu sezony. Z vinařské obce se bratranec bývalého reprezentanta přesunul na sever Moravy, do Mikulovic. Odtud zamířil do Rakouska, kde hrál čtvrtou ligu. Přes zmiňovaný Šumperk jsem se dostal do Hodonína, kam pravidelně dojíždí. „Vedení klubu mi shání nějakou práci," informuje osmadvacetiletý fotbalista.

Výborný hlavičkář nastupoval v Šardicích s parťákem Režným na hrotu útoku. Teď se odchovanec olomoucké Sigmy lépe cítí uprostřed zálohy. „Spíš mi vyhovuje hrát zezadu. Nejsem zase až tak gólový hráč, typický kanonýr. Snažím se hře dávat myšlenku a spoluhráčům posílat finální přihrávky," uzavírá Kobylík.Ten by měl v hodonínské sestavě nahradit zraněného kapitána Spaziera. Zkušený stoper si totiž poranil vazy v koleně a na podzim tak bude mimo.