Rohatečtí fotbalisté ukončili putování krajským pohárem. Stopku Slavoji vystavily v semifinále Židenice, které na jeho hřišti zvítězily 1:0.

„První půlka mě moc nenadchla. Po důrazné rozmluvě o přestávce si kluci ale dali říct. Zrychlili hru a myslím, že potom už to vypadalo lépe,“ řekl po závěrečném hvizdu hostující trenér Bohdan Ryšavý, jenž do Rohatce přijel pouze s kvartetem hráčů základní sestavy.

Úvodní poločas skutečně nabídl spíše upracovanou hru. Přesto se domácí ocitli v několika šancích. Rozbouřit diváky mohl zejména útočník Rosypálek, který ale tentokrát marně hledal potřebnou mušku.

„Chtěl jsem přelobovat gólmana. Nakonec jsem ale uviděl mezírku, tak jsem ho zkusil prostřelit,“ vyprávěla rohatecká devítka o jedné z příležitostí. „Bohužel jsem ho trefil do rukavice,“ krčil rameny.

Po brance volala i příležitost, do níž se dostal společně se Ševčíkem. Tentokrát chybělo zakončení úplně. „Byl lépe postavený. Jenže obránce přihrávku líznul a už to nešlo,“ litoval Rosypálek.

I když Rohatečtí prohráli, trenér Ladislav Vala byl spokojený. Ví, že tým došel dál, než se původně čekalo.

„Máme strašně úzký kádr. Sestavu doplňujeme dorostenci. S předvedeným výkonem jsem však spokojený,“ líčil Vala. Přesto maličko nahlodaný byl. Stačil jeden gól, jedna přesná střela. A oranžovočerní mohli zase překvapit.

„Jistěže mě mrzí, že jsme neuhráli aspoň remízu. Na Židenicích je vidět, že jsou trénovanější. My přece jen hrajeme nižší soutež. Nejsme tak daleko, abychom poráželi lepší soupeře,“ dodal rohatecký kouč s tím, že prvořadé jsou zápasy v I. A třídě.

Rohatec – Židenice 0:1 (0:0)
Branka: 49. Adamec
Rohatec: Jüstel – Páleník, Vrba, Zicho, Mašina (73. Netík)– Konštanda (70. Ruszkowski), Duchoslav, Korbel, Ševčík (63. Bravenec) – Rosypálek, Mikéska
Židenice: Plchut – Nedělník, Fikes (65. Burian), Cenek, Špylka – Rybánský (80. Janderka), Matušík, Reiter, Smital (75. Mičko)– Adamec, Polák