Ratíškovický odchovanec Michal Kordula je další novou tváří, která míří do druholigového Slovácka. Kordula se tak po roce a půl vrací z Rakouska zpět domů.

„Hrál jsem za Kärnten Klagenfurt. První rok druhou ligu a pak jsme spadli do třetí. Myslím si, že mám na víc. Za nabídku Slovácka jsem hrozně rád,“ prozradil Michal Kordula.

Jeho příchodem by Slovácko mohlo najít to, co na podzim postrádalo. Kordulu totiž předchází pověst velkého bojovníka, který nevypustí žádný souboj a protihráčům nedá nic zadarmo. Mohl by se tak z něj stát jeden z lídrů kabiny.

U angažmá nové akvizice je však maličký háček. Kordula je totiž stále hráčem třetiligového Kärntenu. Rakouský klub ale zkrachoval, a tak všichni včetně hráče věří, že s uvolněním nebude sebemenší problém. „Ještě potřebujeme jeho příchod doladit administrativně. Ale to určitě dotáhneme do konce.

Perfektně zapadl do naší koncepce posil,“ informovaval ředitel klubu Vladimír Krejčí. Ten má pro bývalého hráče Ratíškovic a Jablonce připravenu smlouvu na dva a půl roku.

Zkušený třicetiletý fotbalista by měl nastupovat na svém obvyklém postu štítového záložníka. „Směrem dozadu je stoprocentní. Navíc je to typický vůdce a bojovník,“ řekl kouč Slovácka Josef Mazura. „Díky jeho příchodu můžeme použít Randu na jiném místě sestavy,“ připomněl zkušený lodivod.


Kordula je myšlenkami už v přípravě. „Musíme se rychle dostat ze spodu tabulky. Vždyť Slovácko patří úplně někam jinam. Věřím, že následující půlrok se stabilizujeme a příští zaútočíme na postup,“ spřádá plány Kordula. Ten byl s klubem ve styku i během svého angažmá v Rakousku. „Volal jsem si hlavně s Ríšou Hrotkem, se kterým se znám velmi dobře z Jablonce, ale sledoval jsem výsledky klubu také přes internet. Dobře se znám i s Randou, Chmelíčkem i Formánkem. Určitě nejdu do neznáma,“ těší se o to víc na návrat zkušený záložník.


Kromě Korduly tým posílil i olomoucký záložník Tomáš Kazár. Z juniorky byli do mužstva přeřazeni Zdeněk Šturma a Petr Filipský. Z hostování se vrátila čtveřice Kapřák, Grim, Kovář a Filipko. Slovácko má i zájem o útočníka Jablonce Fujerika.