Byl jste v Turecku vloni poprvé nebo už jste podobná soustředění zažil s Jabloncem, kde jste pět sezon hrával?
Vloni jsem tam byl poprvé. My jsme s Jabloncem jezdili většinou na Kypr, kde jsem byl snad pětkrát, ale bylo tam hezky, jel bych tam klidně i na dovolenou, ale pro přípravu je rozhodně lepší Turecko.

Z jakého důvodu?
Hotely jsou sice luxusní tady i tam, ale pro herní přípravu to není rozhodující. V Turecku jsou daleko lepší fotbalové terény a hlavně tu jsou větší hřiště, na Kypru jsou strašně malé.

Jste ubytovaní ve stejném hotelu jako před rokem?
Ne, jsme na jiném, ale žádný podstatný rozdíl v tom není. Vše je perfektní, jak hotel, tak i hřiště. Možná malinký rozdíl je v tom, že minule jsme měli hřiště přímo u hotelu a teď jezdíme autobusem asi deset minut od tréninkového centra.

Máte v hotelu k dispozici samostatné patro?
Jo, jsme všichni na jednom poschodí, pěkně pohromadě. Je to tady taková česko – slovenská kolonie. Letěli jsme sem společně se Slovanem Bratislava. Na hotelu jsme s Olomoucí a vedle nás na hřišti trénuje Jablonec. Když je chvilka, tak může člověk pokecat s bývalými spoluhráči, což je super.

Které bývalé spoluhráče konkrétně myslíte?
Hrál jsem dlouho v Jablonci, takže tam mám spoustu kámošů. Přes doktory, maséry, kustoda až po kluky se kterými jsem ještě hrával. Třeba Loučku, Špita nebo Lafatu. Z Olomouce znám Lovásika a s Petrem Drobiszem jsem dělal trenérský kurz, takže těch témat je spousta.

Překvapilo vás něco během vašeho pobytu v Turecku?
Ne, ne, zatím nic, všechno funguje perfektně… teda vlastně jo. Překvapilo mě, že si Víťa Valenta přivezl do Turecka zámkovou dlažbu….

Abych se přiznal, tak tomu moc nerozumím. Můžete to blíž vysvětlit?
Víťovi dal do tašky v Hradišti neznámý autor zámkovou dlažbu, aby tu tašku neměl tak lehkou. Asi si někdo myslel, že Víťa letí do Egypta stavit pyramidy. To jsem teda zvědavý, kdo tu dlažbu poveze zpátky.

Tušíte, kdo byl ten neznámý vtipálek?
Tuším, tuším, protože my si ze sebe občas děláme takové fórky. V pondělí třeba skončil Laďa Volešák oblečený v bazénu. Je tu sice kolem dvaceti stupňů, ale voda v bazénu je pěkně studená.

Máte během soustředění i nějaké větší volno?
Máme slíbené, že v pátek odpoledne bude větší volno, tak pojedeme někam na nákupy. Letos tu, ale nemáme Tomáše Abraháma, který byl skoro rodilý Turek, takže se asi spolehneme na Urbiho (Aleše Urbánka, pozn. aut.), to je také velký odborník na Turecko. Jezdí sem pravidelně na dovolenou a má přehled.

Je problém se v Turecku domluvit? Máte k dispozici tlumočníka?
Tady se dá domluvit v pohodě anglicky a německy také, ale my fakt nic nepotřebujeme. Všechno je zařízeno a kdyby něco, tak je nám delegát, který se o nás stará. Já se ale domluvím německy bez problémů.

V neděli hrajete poslední zápas. Jaký bude váš další program?
Nevím to úplně přesně, ale tuším, že odlétáme v pondělí někdy po dvanácté. Pokud se něco nezmění, tak už v úterý by měl být normálně trénink a budeme se připravovat na sobotní generálku proti Žilině.

Kabina na soustředění očima Michala Korduly

Největší jedlík mužstva:
Tak rozhodně vede masér Radek Smolčák. Tomu chutná všechno nezdravé a všechno to, co my nemůžeme. Potom Švanci (ten mě asi zabije) a hned za ním je Venca Ondřejka.

Největší kávičkář:
Největší odborník na kávu je Martin Kuncl. Ten ví kolem kávy všechno. Jakou má mít pěnu, jak dlouho má ta pěna vydržet, jak ji správně zalévat. K té turecké se zatím nijak nevyjadřoval, ale asi mu chutná, jinak by určitě kafral.

Největší počítačový maniak:
Nikdo takový, který by nad ostatními vyčníval tady není. Ale notebooků je tady spoustu, minimálně na každém pokoji jeden.

Největší karbaník:
Tady jsou dvě party. Jedna moderní pokerová a druhá, ve které jsou starší hráči a hrají červené. Taky se té hře říká hercky a hraje se snad v každém fotbalovém mužstvu. Musím se přiznat, že k té starší partě patřím já, Švanci, Víťa Valenta, Mezlík, Fujerík. Baví nás to a karty můžeme hrát pořád.

Největší manekýn:
Na módní věci hodně dbá Tomáš Košút. Má vždycky plnou tašku různých gelíčků a mastiček. A nesmím zapomenou ještě na Lukáše Fujerík, ale ten se teď nechal ostříhat, tak aspoň za ty gely ušetří.(smích)

Největší televizní divák:
Nevím, jestli je to zrovna největší televizní divák, ale Jirka Perůtka, ten z postele nevyleze a vidím ho jenom na tréninku a na při jídle.

Denní plán fotbalistů Slovácka na herním soustředění.
Scénář je každý den stejný a mění se jenom v případě přípravných zápasů.
8.00 – snídaně
9.10 – odjezd na trénink
9.30 – trénink
12.30 – oběd
14.40 – odjezd na druhý trénink
17.30 – posilovna
18.00 – regenerace
19.30 – večeře
22.00 – večerka

Kdo s kým v Turecku na pokoji:
V. Valenta – Kordula
Švancara – Kuncl
Urbánek – Filipko
Kubáň – Reinberk
Volešák – Nestorovski
Fujerik – Perútka
Mezlík – Motalygo
Starý – J.Valenta
Hlúpik – Ondřejka
Heča – Jeleček
Borusík – Čtvrtníček
Cissé – Nešpor
Szmrek – Košút

Největší a nejkrásnější pokoj má prý masér Radek Smolčák.

STANISLAV DUFKA