Setkali jste se ve fotbale s korupčním jednáním? Hlasujte vpravo

Za pět tisíc korun.

Skutečnosti, které se před a v průběhu samotného duelu odehrály potvrzují domněnky, že zatímco ve vyšších soutěžích se prostředí částečně vyčistilo, v nejnižších soutěžích i nadále vládnou peníze a korupce. „Byl jsem obviněný z ovlivňování zápasu. Údajně jsme předali rozhodčím úplatek v nějaké částce. A trenér Hovoran Podivínský měl říct, že jsem mu rovněž nabídl úplatek v určité finanční části,“ uvedl obviněný Viktor Kolůch.

Podle výpovědí hlavních aktérů začalo všechno již před zápasem. „Rozhodčí Rathauský a Jurčík podepsali prohlášení, ve kterém tvrdíí, že před a v průběhu zápasu obdrželi od domácího funkcionáře peníze,“ sdělil předseda disciplinární komise Jiří Trnka.

Zmiňovaným funkcionářem ovšem nebyl obviněný Kolůch. Ale úplně někdo jiný.

Právě kouč poraženého týmu hraje v případu důležitou roli. „Rozhodčí sdělili na svazu, že obdrželi finanční částku. Já jsem byl v týdnu předvolaný a musel jsem vypovídat. Předseda komise Trnka chtěl vědět, jak to bylo. Tak jsem mu řekl, že jsem nějakou nabídku obdržel, ale že jsem ji odmítl,“ vysvětluje Podivínský.

S jeho slovy ale funkcionář Kozojídek nesouhlasí. „Před zápasem jsem nikomu nic nenabízel. S kolegou Podivínským jsme se pouze pozdravili,“ konstatoval Kolůch.

Hlavní roli v celém příběhu ale hraje dvojice rozhodčích. Jak hlavní sudí Milan Rathouský, tak i jeho kolega Petr Jurčík podepsali prohlášení, že obdrželi od nejmenovaného domácího funkcionáře úplatek. Třetí rozhodčí Radek Hrdlička zřejmě o ničem nevěděl.

O tom, že rozhodčí obdrželi úplatek, se předseda disciplinární komise dozvěděl den poté. To mu sudí Jurčík předával zápis o utkání.

Co se vlastně v zápase všechno odehrálo? „Byla tam vymyšlená penalta. Inkasovali jsme osm žlutých, přitom jindy obdržíme maximálně čtyři. Navíc jsme dohrávali bez vyloučeného stopera,“ uvedl po třech týdnech Podivínský. Ten naznačil, jaké poměry na Slovácku panují.

„Nemíním nikoho špinit. Na okrese je ale hodně zápasů, které byly ovlivněné,“ pravil Podivínský.

Případ včera projednávala disciplinární komise. Ta jednala za zavřenými dveřmi. Obvinění činovníci ovšem odcházeli po téměř dvouhodinového jednání bez trestu. „Případ jsme zatím neuzavřeli,“ sdělil předseda komise Trnka.

O tom, jak vysoký trest Kozojídky dostanou, se zatím může pouze spekulovat. Odpočet bodů je ale zřejmě nemine.

„Dvě kola před koncem sezony prakticky nevíme na čem jsme. Myslím si, že komise bude případ natahovat do té doby, dokud neskončí soutěž. Určitě chtějí, abychom sestoupili. Mně to připadá, že čekají, až skončí sezona a podle toho nám odečtou příslušný počet bodů,“ myslí si Kolůch.

Ten se bude ovšem po verdiktu bránit. „Ať ten trest bude jakýkoliv, určitě budeme podávat odvolání. Nic jsme totiž neporušili,“ dodal Kolůch.