Vinaři vyhráli na půdě divizních Napajedel 3:0. V závěrečné půlhodině se dvakrát trefil kanonýr Koštuřík, třetí branku přidal novic Otruba.

Nutno poznamenat, že třetiligista se na vítězství hodně nadřel. „Byl to klasický pohárový zápas. Mužstvo z nižší soutěže se chce bojovností a nasazením vyrovnat favority. Domácí byli v prvním poločase možná i lepším týmem, my jsme naopak ovládli hru po změně stran,“ řekl hrající trenér rezervy Mutěnic Petr Zemánek, který odehrál v Napajedlích celý zápas.

S jeho slovy souhlasil i vedoucí mužstva. „První poločas byl oboustranně rozháraný. Domácí měli ale více ze hry. Ve druhém poločase se hra zrychlila a zkvalitnila. Posledních třicet minut jsme už domácí přehráli,“ sdělil Vojtěch Vala.

Fotbalisté Fatry se po většinu utkání drželi statečně. S výkonem svého týmu proto mohl být hlavní trenér domácích spokojený. „Určitě, po většinu utkání jsme předvedli solidní výkon. Hráli jsme aktivně, ovšem později se již na mužstvu projevila únava ze čtvrtečního přátelského zápasu s Provodovem. Na závěr jsem se rozhodl nasadit dorostence, které jsem potřeboval vyzkoušet,“ vysvětlil důvod možného výpadku v závěru střetnutí Miroslav Vybíral.

Hosty poslal do vedení v 66. minutě Dalibor Koštuřík. Na rozdíl dvou branek zvyšovala šest minut před koncem posila ze Zlína Otruba. Na konečných 3:0 upravil v samotném závěru hrdina utkání Koštuřík.