Páteční volba se konala v hodonínské restauraci Marina a měla naprosto hladký průběh. Zástupci dvaašedesáti fotbalových klubů, kteří se dostavili na valnou hromadu, ho zvolili aklamací. Jednapadesátiletý Kotásek zahajuje své druhé volební období. Poprvé byl zvolen před dvěma lety.

„Mandát přijímám a děkuji za další projev důvěry,“ řekl delegátům Kotásek. Volba byla spíše jen formalitou. „Nějaké signály byly, že někdo bude kandidovat. Na druhou stranu jsem moc dobře věděl, že není o co stát. Ve čtvrtek jsem se na mimořádném výkonném výboru dozvěděl, že jediná kandidatura je ode mne,“ sdělil bývalý fotbalista Ratíškovic, Milotic a Šardic.

Kotásek nad pokračováním vést okresní fotbal váhal. „Rozhodnutí nebylo jednoduché. Rodina se rozrůstá, mám dva vnuky a spoustu koníčků. Znám i zábavnější chvilky než chodit na schůze,“ pravil. „Ale jedno volební období mi připadalo málo. Nechtěl jsem utíkat od rozdělané práce,“ doplnil.

Okresní fotbal trápí řada problémů. Na co se staronový šéf zaměří? „Valná hromada to řekla jasně. V první řadě musíme pracovat s mládeží. Některé názory se rozcházejí. Třeba co se týká počtu skupin přípravek. Někdo chce tři, další zase čtyři,“ řekl Kotásek, kterého potěšil okresní pohár. „Už je rozlosovaný druhý ročník. Měl velmi dobrou úroveň. Kluby si ho pochvalovaly. Byla by velká škoda v něm nepokračovat,“ pronesl předseda.

Okresní fotbalové vedení musí podle něj zapracovat i v rozhodování komisí a vyvarovat se problémům, které fotbal na nejnižší úrovni provázejí. „Korupční aféra, neoprávněné starty u mládeže, kauza se zahraničními hráči,“ nezapomněl na poslední kauzy Kotásek.

Největším problémem je však kritický stav rozhodčích. „Musí zvýšit jejich počet. Pokud budeme mít více sudích, zvýší se i jejich kvalita,“ domnívá se zkušený funkcionář.

Do výkonného výboru okresního fotbalového svazu bylo zvoleno šest členů. Důvěru opět dostali sekretář Ratíškovic a předseda komise mládeže Zdeněk Blaha a předseda Hroznové Lhoty Jaroslav Bíla. Z nových tváři se ve výkonném výboru objevili pětatřicetiletý Vojtěch Bártek z Veselí nad Moravou a o rok mladší mutěnický funkcionář Petr Blaha. Rozhodovat o důležitých věcech bude i současný předseda sportovně technické komise OFS Hodonín Libor Valenta a člen revizní komise OFS Hodonín Vojtěch Bártek. Svůj mandát naopak neobhájil bývalý dlouholetý předseda Štěpán Buček.

Nový výkonný výbor okresního fotbalového svazu Hodonín

Předseda OFS Hodonín: Petr Kotásek (Ratíškovice)

Členové VV OFS Hodonín: Zdeněk Blaha (Ratíškovice), Jaroslav Bíla (Hroznová Lhota), Petr Blaha (Mutěnice), Zdeněk Hulcký (Moravany), Vojtěch Bártek (Veselí nad Moravou), Libor Valenta (Bzenec).