Bývalý kouč Milotic udělal v Ratíškovicích kus práce, byť Baník skončil v krajském přeboru až čtrnáctý a záchranářskou misi nesplnil. „Dali jsme mu další příležitost,“ potvrdil zprávu předseda FK Baník Jiří Voříšek.

Vedení Ratíškovic uvažovalo i o změně trenéra, ale nakonec i na přání hráčů oblíbený kouč zůstává. „Všichni věříme, že se s týmem popere o nejvyšší příčky,“ míní Voříšek.

Pondělní verdikt udělal radost i většině hráčů, kteří se za Bidmona na společné schůzi postavili. „Jsem rád, že kouč zůstává. Trenér k nám přinesl řadu novinek, tréninky měly úroveň, bavily nás. Zlepšila se i tréninková docházka,“ pravil kapitán Ratíškovic Milan Koplík.

Ten si zároveň uvědomuje, že tým svého trenéra v závěru sezony příliš nepodržel. „Měli jsem krajský přebor udržet a byl by klid. Myslím, že na sestupu má každý svůj díl vinny. I když chápu, že je jednodušší vyhodit trenéra než jedenáct hráčů,“ uvedl Koplík.

Samotného Bidmona důvěra hráčů potěšila. „Je hezké, když hráči stojí za trenérem, ale na druhou stranu musí hráči pro kouče daleko víc udělat. Na tom hřišti to musí odmakat,“ říká Bidmon, který měl nabídky z dalších okresních oddílů. „Pocity jsou všelijaké. Když se spadlo, tak je to určitě nepříjemné. Nechci ale utíkat od rozdělané práce. Chci pomoct Ratíškovicím,“ sdělil.

Ratíškovice zahájí druhou sezonu pod Bidmonovým vedením v pátek 9. července. Na tréninku určitě budou chybět Kopl, Tomáš Kotásek a Lukáš Blaha. Ti ukončili na konci minulé sezony kariéru. Otazník visí i nad pokračováním zkušeného brankáře Pelíška. Hostování skončilo Slobodovi, Srncovi, Duchoslavovi a Bronislavu Blahovi. „Mančaft se nám trošičku rozpadl, ale pokud šikovně doplníme tým, nebudeme mít v soutěži problémy,“ tvrdí Bidmon.

První A třída bude v nadcházející sezoně patřit mezi nejatraktivnější soutěže. Kromě Ratíškovic a Kyjova na sebe narazí ještě Mutěnice, Vacenovice a Rohatec.