Svěřenci kouče Lorence by museli všechna čtyři utkání vyhrát a zároveň spoléhat na to, že Hodonín a Ratíškovice zbývající zápasy prohrají. K pravděpodobnému sestupu odsoudila Kyjov porážka 1:3 v domácím prostředí právě s Baníkem. I po zápasová nálada v domácí kabině nasvědčovala, že Kyjov už se sestupového bahna nevyhrabe. Domácí škarohlídi předpovídali po nevydařeném zápase i konec trenéra Lorence, který krátce po utkání dlouho debatoval v kabině s představite­li klubu.

„Můj konec v Kyjově? Nepřekvapilo by mě to. Trošku s tím i počítám. Ale to není otázka pro mě,“ řekl zkušený kouč dvě a půl hodiny po utkání. Zklamání se ze zkušeného kouče přímo čišelo. „Ratíškovice vyhrály zaslouženě. Pro mě je obrovské zklamání, že neumíme odehrát dva zápasy po sobě ve stejné kvalitě. Ti hráči, kteří se mně dobře ukázali v neděli, proti Ratíškovicím na trávníku vůbec nebyli,“ zlobil se.

Úvod ale přesto patřil domácím. „Do dvacáté minuty jsme byli lepším týmem a kdybychom dali druhý gól, tak by bylo po Ratíškovicích,“ míní Lorenc. „To, co jsme předvedli po vyrovnávací brance…Druhý gól padl po faulu na brankáře. Pro hráče to bylo frustrující. Jestliže hráč strhne gólmana za ruku a brankář se k míči nemůže dostat, tak je to špatné. Druhý gól nás položil úplně,“ pokračoval. „Výkon rozhodčího byl nedůstojný k derby zápasu. Ale na rozhodčího se nevymlouvám,“ dodal jedním dechem.

Kyjov své příznivce zklamal. „My jsme hráli tak špatně, že jsme si nezasloužili vyhrát. Hosté předvedli své ratíškovické srdíčko a to na naše hráče stačilo,“ sdělil. Kyjov to na svého tradičného soupeře neumí. „Je fakt, že dlouhodobě mohou nastoupit Ratíškovice s jakýmkoliv mančaftem, třeba i s béčkem, ale vždy to bude na Kyjov stačit,“ je přesvědčen Lorenc.

„Baníku chybělo pět hráčů. Před zápasem jsem věřil, že to právě teď zlomíme a vrátíme Ratíškovicím ty minulé porážky. Bohužel jsem se mýlil,“ uzavřel Lorenc.