Ve čtvrtek dopoledne to Hodonínskému deníku potvrdil šéf kyjovského klubu Marek Fric. „S trenérem Lorencem jsme se v pondělí dohodli na ukončení spolupráce. Jediný náš cíl byla záchrana soutěže. To se nám nepodařilo. Z toho důvodu byl odvolán,“ uvedl.

Fric uznal, že výsledky týmu, který měl pro Kyjov zachránit krajský přebor, nebyly ideální. „Chtěli jsme mu dát prostor k tomu, aby s tím mužstvem něco ukázal," přiznal. „Vždyť krátce před začátkem jarní části soutěže jsme přišli o některé domluvené hráče z Hodonína. Kouči Lorencovi se tým rozpadl. Museli jsme shánět další hráče. V prvním kole nastoupila úplně jiná sestava než v šestém zápase,“ pokračoval Fric.

Nakonec však vedení přece jen došla trpělivost. Mužstvo povede bývalý trenér Chropyně a Kroměříže Alexandr Hrabal. Ten naposledy působil u kyjovského dorostu. „Pochází z Břeclavi, žije někde u Kroměříže. Prošel spousty klubů. Trénoval i v Morkovicích, v Hodoníně byl zase u mládeže,“ informoval Fric.

Ten přiznal, že Hrabal zůstane na lavičce Kyjova i v další sezoně. „Od nové sezony nastane v našem klubu spousta změn. Na kyjovský fotbal si udělám daleko více času. Největší otázkou zůstává, jaká soutěž se bude v Kyjově hrát,“ pravil Fric.

"O odvolání trenéra jsme se dozvěděli během úterý,“ sdělil brankář Michal Kůřil. "Naše výsledky nebyly dobré a situace k takovému řešení musela dospět,“ dodal.

Zkušeného kouče Lorence odvolání nepřekvapilo. „Když nejsou výsledky, tak se musí udělat změna. Nejsem z toho nadšený, ale štvou mě hlavně špatné výsledky,“ sdělil bývalý fotbalista ostravského Baníku.

O tom, že Lorenc v Kyjově končí, se spekulovalo téměř celé jaro. Výkony i výsledky mužstva zůstaly za všeobecným očekáváním. Od posil Rezka, Nguyena, Bači, Becka se čekalo mnohem víc. „Kádr měl být jiný. Ale mužstvo nebylo špatné, výsledky ovšem nejsou,“ uznal Lorenc, který věří, se že do Kyjova zase někdy vrátí. „Jarolím se do Slavie vrátil za měsíc, proč bych se já nemohl do Kyjova vrátit za pár let?“

Na fotbal ovšem bývalý ligový fotbalista a dlouholetý trenér nezanevře. „Nejsem zatrpklý. Takový je fotbalový život. Mám nejvyšší trenérskou licenci. U fotbalu, který dělám celý život a mám ho rád, chci zůstat,“ řekl Lorenc.

Toho hodně naštval i poslední zápas v Hodoníně. „Rozhodčí nastavuje dvě minuty a v 94. minutě pískne penaltu. To mě dostalo víc, než to odvolání,“ zlobí se i po několika dnech Lorenc.

Ten však bez milovaného fotbalu zřejmě dlouho nezůstane. „Docela zajímavé nabídky se rýsují. Zatím odpočívám a vstřebávám to, co bylo. Jsem v klidu,“ uzavřel Lorenc.