Slovácký celek chtěl před věrnými fanoušky navázat na předcházející výborné výkony. Hráčky Hodonína na soupeře z Brna vletěly hned od samotného začátku.

Již ve 3. minutě přišla první šance Blahové, kterou hostující gólmanka vyrazila před sebe. Dobíhající Bučková nedokázala míč usměrnit do sítě. Co se nepodařilo domácím útočnicím, zvládly o chvíli později krajní záložnice. Po centru Lamáčkové se hlavou trefila kapitánka Podrazilová.

Diváci viděli i ve zbytku utkání pohledný ženský fotbal. Domácí Nesyt hostující Heršpice přehrával a častěji se dostával k zakončení, což také potvrdila 25. minuta.

Kanonýrka Blahová poslala míč do běhu Bučkové, a ta úspěšně zakončila. Nesyt však mohl do přestávky o dvougólový náskok přijít. Mladá gólmanka Horčičková však své spoluhráčky bravurním zákrokem podržela.

Brňačky po přestávce přidaly na pohybu i důrazu. Nesyt ovšem držel opratě zápasu ve svých rukách. Domácí hráčky měly duel až do 76. minuty pod kontrolou.

Pak se ovšem opřela do míče hostující Holcmannová, která skórovala po standardní situaci těsně před hranicí velkého vápna.

Opora Lokomotivy poslala balon přes zeď těsně pod břevno a snížila. Holcmannová mohla následně vyrovnat, ale hostující útočnice nedokázala využít nedorozumění v hodonínské obraně, ve velké šanci zaváhala a domácí branku přestřelila.

Nesyt nakonec nápor soupeře ustál a v závěru si definitivně pojistil výhru. Uklidnění na domácí kopačky přinesla střídající Konečná, která po samostatném úniku vymetla brněnské gólmance pravou šibenici.

„Jsem velice ráda, že jsme v domácím prostředí zvládly tento náročný zápas. Myslím, že jsme si dnes vypracovaly slušné šance. Ne všechny jsme sice dokázaly využít, ale na druhé straně jsme dokázaly ustát závěrečný tlak Heršpic. Někdy také se štěstím, ale to k tomu patří," pronesl domácí útočnice Elen Bučková.

Hodonínské fotbalistky udělaly vítězstvím velkou radost trenéru Dohnálkovi, který v sobotu slavil padesáté narozeniny:

„Všem děvčatům děkujeme za výkon a přístup k utkání. S kolegou Řezáčem jsme moc rádi, že jsme doma potvrdili body ze Zbrojovky a třetí výhrou v řadě taky dobré výkony mužstva," pronesl hodonínský kouč Jan Dohnálek.

2. fotbalová liga žen

FC Nesyt Hodonín – Lokomotiva Horní Heršpice 3:1 (2:0). Branky: 6. Ilona Podrazilová, 25. Elen Bučková, 85. Michaela Konečná – 75. Žaneta Holcmannová. Diváci: 70.

Hodonín: Horčičková – Bukovská, Lokajová, Vacenovská, Ptáčková (45. Dřímalová) – Lamáčková, Koplíková (74. Konečná), Šťastná, Podrazilová (86. Popelková) – Blahová, Bučková.