Proti Uherskému Brodu vedl Šardice bývalý brankář 43 letý František Ondrůšek, který má na svém kontě 112 zápasů v české nejvyšší soutěži v dresu Zlína, Drnovic a Dukly Příbram. Sobotní duel mužstev z opačných pólů divizní tabulky měl ještě jednu pikantnost. Kouči Šardic se v brance Uherského Brodu postavil jeho bratr Miroslav, který přivedl domácí na hřiště jako kapitán mužstva. Nakonec „bratrovražedný“ souboj bratří Ondrůšků skončil remízou 2:2, se kterou ale hostující trenér rozhodně nebyl spokojený.

Nebývá příliš časté, aby hostující trenér koučoval mužstvo proti klubu, kde s fotbalem začínal. Byl to pro vás zvláštní zápas?
To určitě ano. Já tady dlouhá léta bydlím, vlastně tady bydlím celý svůj život mimo moji aktivní hráčskou kariéru. Trenér Brodu Zdeněk Šebesta je můj kamarád, znám ty hráče, znám vedení a brácha dokonce dělá kapitána. Bylo to rozhodně něco jiného než ostatní zápasy a určitě se tady bude celý týden to utkání rozebírat.

Bydlíte kousek od hřiště, přišel jste na zápas pěšky?
Samozřejmě, po dlouhé době jsem šel na utkání z domu pěšky.

Vzpomenete si, kdy jste naposled hrál na tomto hřišti?
Ježíši, to už je hodně dávno. Jako brankář jsem tady odchytal na podzim v roce 1987 deset zápasů a potom jsem přestoupil do Zlína.

Pojďme k samotnému utkání. Domácí šli nečekaně do vedení už v úvodní čtvrthodince…
Hrálo se na velmi těžkém terénu, který více vyhovoval domácím, protože ti po celý zápas spíše bořili, než tvořili. Fotbalovost tak zůstala na nás. Museli jsme se snažit přehrát jejich vysoké hráče, ale po naší obrovské chybě brankáře a stopera jsme jim nabídli první gól. Tam byla chyba v komunikaci mezi hráči a špatné práce nohou u našeho gólmana.

Závěr poločasu a takřka celá druhá půlka byla už ve vaší režii…
V druhém poločase jsme se vrátili do hry a kombinačně jsme byli lepší. Naší herní převahu jsme vyjádřili i dvěma góly. Hrubou chybou našeho zadáka jsme třináct minut před koncem nabídli Brodu vyrovnávací gól.

Na penaltu šel váš bratr, čekal jste, že ji tak chladnokrevně promění?
Už když šel přes celé hřiště, tak bylo vidět, že si věří. Je to zkušený fotbalista a byla to pro něj rutina.

Myslíte, že byl nejlepším hráčem domácích?
Jednoznačně. Pochytal spoustu šancí, které jsme měli. Ošemetné střely dokázal vyrážet mimo branku a nakonec také to utkání zremizoval, když proměnil penaltu.

Byla mezi vámi, co se týče zápasu nějaká sázka?
Vůbec ne.

Trénujete v Šardicích už druhou sezonu a divizní soutěž dobře znáte. Jaké dáváte Uherskému Brodu šance na záchranu v soutěži?
Jsou tam daleko horší mužstva a když budou bojovat, tak jako proti nám, tak nemám obavy, že by sestoupili.

Kdo vás z domácích dneska nejvíc zaujal?
Mně se líbil celý mančaft, i když prohrávali a věděli, že hrají proti kvalitnímu mužstvu, tak se tomu vůbec nepodali. Byli stateční jeden vedle druhého.

Zdálo se, že byli po celý zápas také bojovnější než vaše mužstvo?
Byli, to byla hrubá chyba, že jsme se s tím nedokázali vyrovnat. Naši hráči o tom věděli, že domácí budou dřít a my musíme přidat tu fotbalovost. Částečně se nám to podařilo až ve druhém poločase.

STANISLAV DUFKA