"Ano, je to pravda. Nikdo mě ale z Kyjova nevyhodil. S vedením jsme se rozumně domluvili. Mužstvo potřebuje oživit a já věřím, že se Vraťovi Chaloupkovi povede mužstvo pozvednout. Já v klubu normálně zůstávám jako sportovní ředitel. Na starosti budu mít všechny celky," řekl Hodonínskému deníku Alexandr Hrabal.

Zkušený kouč doplatil na špatné výsledky. Kyjov se příliš nepovedl vstup do jarní části sezony a po ztrátách v Lanžhotě a v Bučovicích klesl v tabulce první A třídy za Mutěnice na druhé místo. Navíc ani výkony týmu složeného z nadprůměrných hráčů nebyly na začátku jarní části sezony dobré.

Hrabalova nástupce kyjovští příznivci dobře znají. Vratislav Chaloupka, bývalý fotbalista pražské Sparty, Plzně či Hradce Králové, skončila v sezoně 2007/2008 na druhém místě krajského přeboru.

Jednapadesátiletý trenér, který má na kontě šestadvacet ligových branek a dva zásahy v evropských pohárech v dresu Sparty Praha, se tak do Kyjova vrací po dvou letech.

„Kyjov má zřejmě vysoké cíle a je finančně zabezpečený. Kdyby se někdo ozval, tak bych se samozřejmě spolupráce nebál, ale spíš u dospělých, než u mládeže,“ uvedl v prosinci Chaloupka, který má trenérskou kariéru spojenou se Slováckem. Chaloupka dvakrát v nedávné době dvakrát vedl Veselí nad Moravou a krátce působil i v Ostrožské Lho­tě.

Vratislav Chaloupka (26.6. 1959)

Kariéra: RH Cheb, Sparta Praha, Jablonec, Plzeň, Hradec Králové, Dunajská Streda, rakouská 2. liga
Trenérská kariéra: Roudnice nad Labem, Admira Praha, Hradčovice, Polešovice, Veselí nad Moravou, Kyjov, Veselí nad Moravou
1. liga: odehrál 139 zápasů (Cheb – 8, Sparta – 39, Plzeň – 26, Hradec Králové – 49, Dunajská Streda – 17), vstřelil 26 branek
Reprezentace: v sezoně 1980/81 3 starty za reprezentaci do 21 let, v nichž vstřelil jednu branku (proti Švýcarsku)
Evropské poháry: 1980/81 PVP za Spartu (ve 3 zápasech vstřelil 2 branky, obě na hřišti Spory Luxembourgh), 1981/82 Pohár UEFA za Spartu (2 zápasy – vyřazení v 1. kole Xamaxem Neuchatel)