„Na začátek asi nic lepšího být nemohlo. Máme tři body, které jsou pro nás hodně důležité a podle mě i zasloužené," uvedl rohatecký kouč Marek Antoš, který na lavičce v Rohatce nahradil Romana Zicha. Ten na svoji funkci rezignoval po posledním domácím zápase s béčkem Břeclavi.

Antoš, který se do Rohatce vrátil po roce a půl, dokázal tápající tým pozvednout. Slavoj ale výhru urval spíše bojovností a poctivým přístupem než krásou a technickými finesami. „Asi nikdo nemohl čekat, že budeme hned hrát oslnivý fotbal. Do Blatnice jsme si přijeli pro nějaké body. Tomu jsme podřídili vše," pronesl Antoš.

Ten svým svěřencům naordinoval defenzivní taktiku, která pod svatým Antonínkem nakonec slavila úspěch. Blatnice se totiž nedokázala proti pozorné obraně okresního rivala pořádně prosadit. „Chvíli nám trvalo, než jsme se osmělili, ale od dvacáté minuty jsme si začali více věřit," pravil rohatecký kouč, který na Veselsku postrádal krajní obránce Dohnálka a Petráka..

Hosty poslal do vedení Kolařík, který po vysunutí Homoly obešel domácího brankáře Sládečka a v klidu poslal balon do sítě. Blatnice zvýšila obrátky a ve 28. minutě. Po standardní situaci skóroval Štefánek. Rohatec si ještě před koncem první půle mohl vzít vedení zpět, ale střelecky trápící se Mikéska hlavičkoval zblízka mimo.

Rohatec se ani po změně stran nikam nehnal. Hosté vyčkávali a čekali chybu protivníka. Ta přišla v 54. minutě, kdy po akci výborně hrajícího Kolaříka ukončil střelecký půst útočník Mikéska.

Blatnice se znovu snažila odpovědět, ale proti pozorné obraně se jen těžko prosazovala. Domácím i ve druhé půli pomohla standardní situace. Parádní trestný kop střídajícího Sládečka z pětadvaceti metrů skončil přesně u tyče. Hostující gólman Mačuda byl proti precizně umístněné střele absolutně bez šance. Blatnice se v hektickém závěru snažila strhnout vedení na svoji stranu, ale nakonec přišla i o bod. Brankář Sládeček špatně odhadl situaci a po nákopu Bidmona ho přeskočil Homola, který chytrým lobem zajistil v 89. minutě svému týmu důležitou výhru. „Klukům musím za bojovný výkon poděkovat. Pro ně je to výborný výsledek. Snad jim výhra dodá dost chuti, síly a sebevědomí do zimní přípravy a další práce," prohlásil Antoš.

Jeho protějšek další porážku jen těžce skousával. „Soupeř si zasloužil vyhrát, protože nás do mnoha vyložených šancí nepustil. Navíc byl více hladový po vítězství. My jsme k utkání přistoupili špatně a navíc jsme opět udělali zbytečné individuální chyby, které Rohatec potrestal," zhodnotil nedělní duel domácí kouč Jaroslav Bíla, který udělal oproti poslednímu utkání v Ratíškovicích jedinou změnu. V základní sestavě se objevil Štefánek.