Celek z Veselska i přes větší počet vyložených šancí ve druhém poločase nerozhodný výsledek bral. „Možná jsme si zasloužili vyhrát, ale jsem pokorní a každý bod z venku je pro nás důležitý,“ říká předseda SK Kozojídky Viktor Kolůch.

Hosté přijeli na Břeclavsko bez stopera Ondřeje Bíly, kterého do zápasu nepustily pracovní povinnosti. V domácí brance se objevil David Elsner. Právě kvůli němu byl zápas přeložen na pátek, protože v sobotu se devětadvacetiletý gólman ženil.

Jednička Charvátské Nové Vsi ve vyrovnané první půli příliš práce neměla. Hráči Kozojídek v úvodní části zahrozili pouze dvakrát. Nejprve proti Elsnerovi neuspěl Petr Bíla, který šel zboku sám na brankáře, ale pálil pouze do něj. Následně si na domácího gólmana nepřišel Páleník.

V té chvíli už ale celek z Břeclavska vedl. Trestný kop ve 25. minutě sice skončil na tyči, ale pohotový Krevňák odražený balon uklidil za bezmocného Grombíře.

Hostující gólman za stavu 1:0 předvedl zákrok měsíce, když ze šibenice vytáhl jistý gól. „Byla to nádherná střela a ještě lepší zákrok,“ ocenil Kolůch.

Charvátská Nová Ves do přestávky zahrozila ještě jednou, ale dorážka z malého vápna skončila vedle odkryté branky. „První poločas byl vyrovnaný, šance měly oba týmy,“ řekl Kolůch.

Fotbalistům Kozojídek skvěle vyšel vstup do druhé půle. Hosté na soupeře po příchodu z kabiny vletěli a skóre rychle srovnali. Po centru Nekardy se hlavou trefil nepokrytý Páleník.

Vedoucímu týmu tabulky vstřelená branka pomohla. Hosté měli po přestávce navrch, další šance ale nezužitkovali. Chytka v 58. minutě trefil břevno, Páleník zase z jedenácti metrů přestřelil domácí branku. Vítězný gól měl čtvrt hodiny před koncem Chytka. Bývalý hráč Vracova a Kyjova šel z boku sám na Elsnera, kterého chytře přehodil. Dobíhající obránce ovšem na poslední chvíli vykopl balon z brankové čáry.

Hráči Charvátské Nové Vsi ve druhé půli už tolik nebezpeční nebyli. Jednu šanci měli po sérii odrazů, hosté ale míč odkopli do bezpečí.