Kozojídky se po dvou výsledkově nepovedených zápasech zase herně i střelecky chytli. Probuzená parta zkušeného kouče Jana Grombíře si zvedla náladu proti Dolním Bojanovicím, kterým uštědřila tvrdou lekci z produktivity. „Pro soupeře, který hrál hlavně v prvním poločase výborný fotbal, je výsledek dost krutý. Dolní Bojanovice mají mladý, běhavý a technický mančaft. Na rozdíl od soupeře jsme využili šance a dali góly. Byli jsme prostě efektivnější," pronesl kouč Kozojídek Jan Grombíř.

Jeden z hlavních aspirantů na postup do první B třídy poprvé udeřil v 5. minutě, kdy brankáře Bílíka přízemní umístěnou střelou k pravé tyči překonal Patrik Bančák. „Už počtvrté v řadě jsme inkasovali gól do páté minuty. To se pak nedá hrát s nikým," lamentoval hostující trenér Zdeněk Sklenský.

Kozojídky byly neskutečně efektivní. Na 2:0 zvyšoval domácí kapitán Vítek. Pravý záložník se rovněž prosadil střelou po zemi.

Hosté rovněž v úvodní půlhodině několikrát zahrozili. Rychlou akci soupeře na poslední chvíli skvěle zastavil vracející se bek Slovák, po rohu Patrika Bohuna hlavičkoval Půlkrábek ve vyložené pozici pouze do připraveného brankáře Filipa Bančáka.

Vzápětí po rychlém protiútoku a střílené přihrávce Patrika Bohuna nepřesně zakončoval Blaha.

Domácí v neděli dopoledne vyučovali protivníka z produktivity. Třetí gól vstřelil Tomáš Hanzelka. Sedmnáctiletý mladík se hlavou trefil po nákopu Slováka.

Dolní Bojanovice mohl vrátit do hry Stávek, který se elegantně prosmýkl kolem dvojice bránících hráčů, ale místo střely přihrával Blahovi, jenž míč do sítě nedostal.

Ve 41. minutě se ukázal Ondřej Březina. Bývalý hráč Vracova či Bzence se po fantastickém sedmdesátimetrovém sólu dostal až do soupeřovy šestnáctky, kde byl faulován. Přesný rozhodčí Vrbovský správně ukázal na bílý puntík a hostujícímu hráči udělil žlutou kartu.

Balon si postavil Richard Slovák, který nedal Bílíkovi šanci a ranou pod břevno upravil na poločasových 4:0.

Kozojídky nepolevily ani po přestávce. Krátce po změně stran skóroval Patrik Bančák, výhru domácího týmu pečetil Březina, který si pohrál se zadáky Dolních Bojanovic i brankářem Bílíkem a ze šestnáctky uklidil balon k tyči. „Kozojídky do čeho koply, to jim tam spadlo, ale kvalitu mají. Možná to byl nejlepší soupeře, s kterým jsme letos hrály," ocenil výkon protivníka Sklenský.

Hosté se i za nepříznivého stavu snažili, ale střelecké trápení neukončili. Nejblíže ke gólu měl

Patrik Bohun, který v 52. minutě pálil do břevna a následně neproměnil ani samostatný únik.

V pohodě hrající Kozojídky si v klidu dokráčely pro tři body. „Po čtvrté brance jsme měli klid a zápas ve druhém poločase v poklidu dohráli. Druhá půle už ale nebyla tak kvalitní jako ta první," řekl Grombíř. Ten dal za rozhodnutého stavu šanci i náhradníkům, do hry se dostal i brankář Hoňka, který nastoupil se zimní čepicí na hlavě.

Zatímco domácí byli o víkendu kompletní, hostům scházeli na Veselsku hned čtyři zadáci. Kromě potrestaného stopera Řezáče také Tom Veselý, Martin Veselý a Martin Bohun. „Herně ani výsledkově nám zápas vůbec nevyšel. Schází nám moc hráčů. Hlavně se složením obrany jsme měli problémy, takže jsme museli improvizovat," přiznal Sklenský.

Ten postrádá i zkušeného borce, jenž by mladší spoluhráče na hřišti vedl a usměrňoval. „Jednoho přemlouvám celý podzim, moc se mu ale do toho nechce," uvedl trenér Dolních Bojanovic, který by potřeboval probudit i střelce. „V útoku je to křeč, což souvisí se sebevědomím, které nám na rozdíl od začátku sezony schází. Nemá to dranc," prohlásil Sklenský.

Jeho tým se po výborném rozjezdu zasekl a na výhru čeká již pět kol. „Mám obavu, že to do konce podzimu lepší nebude. Ale snad doma ještě nějaké body uhrajeme," věří Sklenský.

Naproti tomu Kozojídky dál útočí na nejvyšší příčku. „Mrzí nás, že jsme prohospodařili body se slabšími soupeři. S kvalitnějšími týmy se nám hraje lépe," řekl Grombíř.

Ten na rozdíl od některých funkcionářů Kozojídek o postupu do první B třídy nemluví. „Jsem opatrný a nechci mít žádné silácké řeči," pravil. „Určitě se o něj pokusíme, ale kádr nemáme až tak kvalitní, abychom s jistotou mluvili o vyšší soutěži. Potřebovali bychom mužstvo ještě na dvou postech posílit. To je ale věc vedení klubu," dodal zkušený kouč.

SK Kozojídky – TJ Dolní Bojanovice 6:0 (4:0)

Branky: 5. a 49. Patrik Bančák, 12. Jiří Vítek, 33. Tomáš Hanzelka, 42. Richard Slováck z penalty, 54. Ondřej Březina. Rozhodčí: Vrbovský – Řičica, Bittner. Žluté karty: Grossman, Gloza – Stávek, M. Bohun. Diváci: 150.

Kozojídky: F. Bančák (79. Hoňka) – Smištík (72. Červenka), Matuška, Grossman, Slovák – Vítek, Gloza (67. J. Grabec), T. Hanzelka, Doupovec (60. Janíček) – P. Bančák (84. Tomčal), Březina.

Dolní Bojanovice: Bílík – Seják, Košutek, Stávek, M. Bohun (70. Geschwan­dtner) – Kučí (58. Dvořák), Půkrábek, Stávek, Tomaštík (76. Janů) – Blaha, P. Bohun.