V táboře vítězů zavládla ve středu večer euforie, na poražených bylo znát obrovské zklamání. Lipov si na Kozojídky věřil. Hosté byli hlavně v prvním poločase jasně lepším týmem. Z několika vyložených šancí však dali pouze jediný gól. Trefa Lukáše Kučery nakonec na postup do finále nestačila.

Kozojídky po změně stran vyrovnaly hru a v závěru měly v koncovce i štěstí. Vyrovnání zařídil David Vorálek, obrat dokonal ve vyhroceném utkání Doupovec. Domácí už si v hektickém závěru těsný náskok vzít nenechali. „Je to pro nás velký úspěch. Při cestě do finále poháru jsme porazili hned tři týmy hrající okresní přebor. Naposledy jsme vyháli v Mikulčicích," uvedl jednatel Kozojídek Viktor Kolůch.

Domácí rozhodně nebyli o nic lepší než tradiční soupeř. Díky většímu klidu v koncovce si však o cennou trofej a finanční prémii zahrají v Kyjově právě Kozojídky. „V prvním poločase měli hosté i díky podpoře větru velkou převahu. My jsme se dlouho nemohli dostat do zápasu. Soupeř nás přehrával ve všech směrech," přiznal Kolůch.

Kozojídky ve snaze utkání zvrátit po přestávce přidaly a hru vyrovnaly. „Ve druhém poločase jsme byli Lipovu důstojnějším soupeřem," řekl zkušený funkcionář.

Domácí tým v závěru dvakrát udeřil v rozmezí několika minut. Lipov už nedokázal na přesné trefy Vorálka a Doupovce odpovědět. „Soupeř nás ke konci zatlačil, ale do šance se už nedostal," pravil Kolůch.

Lipovským se po utkáním moc mluvit nechtělo. Hosté si moc dobře uvědomovali, že finále okresního poháru se nehraje každý týden. „Je to velké zklamání. Všechny nás to moc mrzí," uvedl ve čtvrtek dopoledne sekretář Sokolu Lipov Zdeněk Maňák.

Ten pohárové utkání neviděl. Výsledek se dozvěděl až při cestě z Prahy. „Zrovna jsem byl na padesátém kilometru. Moc dobře se mi domů nejelo," řekl Maňák. Činovníkům Lipova tak odpadly příjemné starosti se zajištěním dopravy fanouškům na finále. Do Kyjova se tak na konci května vydají příznivci Kozojídek.

„Lidé už se nás ptali, zda vypravíme autobus," pronesl Kolůch. „Touto cestou jim mohu slíbit, že pro věrné příznivce dopravu zajistíme. Finále poháru se totiž nehraje každý den. Navíc u nás lidé mají o fotbal zájem. Hlavně když jsou dobré výsledky, tak fanoušci chodí," usmívá se Kolůch.

Proti Lovčicím to však budou mít hráči Kozojídek nesmírně složité. Lídr okresního přeboru letos nesmírně touží po zisku double. „Víme, že nás ve finále čeká těžký soupeř. Bude hodně složité zápas vyhrát, ale v jednom utkání se může stát cokoliv. Hráči Lovčic jsou také pouze lidé z masa a kostí.," řekl Kolůch.

Podle něj může Kozojídkám role outsidera sedět. „Díky tomu, že jsme uhráli v posledních zápasech nějaké výsledky, tak klukům narostlo sebevědomí. Začíná se to projevovat i na naší hře. Na jaře hrajeme dobře," dodal Kolůch.

Semifinále okresního poháru

SK Kozojídky – Sokol Lipov 2:1 (0:1)

Branky: David Vorálek, Doupovec – Lukáš Kučera

Rozhodčí: Chromek – Fridrich, Mezihorák

Diváci: 100

Předehráno: Nenkovice – Lovčice 0:6 (0:1)