Moravany – FC Vracov 0:2 (0:1)

Branky: 32. Šimon Loprais, 90. Martin Ficek vlastní

Rozhodčí: Kordula. Červená karta: Roman Klimeš (Moravany)

Diváci: 80

Za silného větru měli hosté v prvním poločase optickou převahu a šli do vedení brankou Šimona Lopraise, jehož střelu z pětadvaceti metrů domácí gólman Strmiska pouze tečoval a balon mu skončil až za zády. „Byl to hloupý gól," poznamenal Gebhart.

Dalších několik střel hostů šlo mimo bránu. Mezi tři tyče se netrefili Nygrýn, Kadleček, Zálešák ani Šona. Domácí tým branku soupeře v prvním poločase prakticky neohrozil.

„Nebyl to pohledný zápas," řekl kouč Moravan.

Druhý poločas byl kvůli silnému větru dramatičtější. Moravany ale nedokázali povětrnostních podmínek využít. Hráči Slavoje se utápěli v přesné kombinaci a zbytečných ztrátách. Naproti tomu Vracovští se po většinu času bránili a snažili se o brejky a rychlé protiútoky. V závěru se vysunul na hrot domácí stoper Roman Klimeš, který v 80. minutě dokonce srovnal na 1:1. Mladý rozhodčí Kordula ale branku zkušenému zadákovi kvůli údajnému faulu na gólmana Linharta neuznal. Klimeš neudržel nervy na uzdě a počastoval ratíškovického arbitra vulgaritami, po kterých uviděl červenou kartu. Domácí trenér se bývalého ligového obránce zastal. „Byla to regulérní branka. Hostující gólman totiž balon vůbec nedržel," míní Gebhart. Hosté pečetili výsledek až v závěru utkání. Centr Mlčka našel na pravé straně střídajícího Jiřího Kudlíka, který přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Šimona Lopraise. Před ním míč nešťastně tečoval zadák Ficek do vlastní branky. „Podali jsme velmi špatný výkon a zaslouženě prohráli," nevymlouval se po průměrném nedělním duelu kouč Moravan Pavel Gebhart, který proti Vracovu postrádal několik opor. Domácím scházeli Možíš, Otáhal a Holeček. „Na naší hře byla jejich absence znát. Hráli jsme bez útoku," přiznal Gebhart. Ten na hrot poslal mladíky Josefa Klimeše a Zýbala. Ti se však vůbec neprosadili a o poločasové přestávce přenechali svá místa Bochýnkovi s Rotreklem. Ani náhradníci ovšem hru Slavoje nepozvedli.

Starý Poddvorov – Ždánice 1:0 (0:0)

Branka: 78. Lukáš Frolec

Rozhodčí: Voříšek

Diváci: 100

Stovka diváků viděla ve Starém Poddvorově za nevlídného podzimního počasí oboustranně zajímavý a svižný fotbal. Domácí se chtěli na vedoucí tým soutěže vytáhnout, což se jim díky obětavému kolektivnímu výkonu nakonec podařilo. Tým dočasně vedený vedoucím mužstva Jaroslavem Mazlíkem šel do utkání velmi oslabený, nakonec ale dosáhl na senzační vítězství.

Jako první ale zahrozili hosté. V 17. minutě zahodil tutovku František Snášel, když výtečný gólman brankář Jakub Beneš skvěle zasáhl. V závěru prvního poločasu zahrozil i Starý Poddvorov. Martin Novotný ale na pozorného Radka Rubana nevyzrál. Oba brankáři se činili dál, hlavně Beneš své spoluhráče několikrát podržel.

Pohledný bojovný fotbal se zajímavými momenty byl k vidění i po změně stran. Jediný gól zápasu nakonec vstřelil v 78. minutě Lukáš Frolec. Toho přesnou přízemní přihrávkou ke skórování vybídl Tomáš Cupal. Rozběhnutý Frolec pak mazácky kolem vyběhnutého gólmana Rubana uklidil balon do sítě. Kovo se v závěrečných minutách snažilo urvat alespoň bod, ale v koncovce nebyli přesní ani důrazní.

Domácím radost z výhry nepokazil ani fakt, že duel desátého kola okresního přeboru řídil pouze jeden delegovaný rozhodčí. Hlavnímu arbitrovi Patriku Voříškovi pomáhali laici, což se některým příznivcům vůbec nelíbilo. „Na takové zápasy by měl svaz posílat tři sudí," řekl domácí hlasatel Josef Polášek. Ten vyzdvihl výkon domácího brankáře Beneše, obránce Romana Svobody a Lukáše Uřičáře. Tolik výrazný tentokrát nebyl Lukáš Kašík.

KEN Veselí nad Moravou – SK Kozojídky 2:2 (2:1)

Branky: 26. Michal Tobiáš, 36. Lubomír Janík – 23. Patrik Bančák, 90. Josef Matuška

Rozhodčí: Rybecký

Diváci: 170

Velké překvapení se zrodilo v Zarazících, kam přijely ambiciózní Kozojídky. Hlavní aspirant na postup do vyšší soutěže v derby nečekaně klopýtl, když na hřišti posledního týmu okresního přeboru pouze remizoval 2:2. Pro domácí tým, kterým scházeli Polách s Hozákem, to je vůbec první letošní bod.

Pokud by ale fotbalisté KENu zvládli i závěr utkání, mohli slavit dokonce vítězství. „Před zápasem to asi nikdo nečekal, ale remíza je pro nás jednoznačně ztráta. Měli jsme doma vyhrát," ví známý zarazický funkcionář Vojtěch Bártek.

Kozojídky přijely do Veselí nad Moravou povzbuzeny vysokou výhrou nad Dolními Bojanovicemi, ale na předcházející triumf nedokázaly výkonem ani výsledkem navázat. Hosté souboj s outsiderem podcenili, což se jim nakonec vyplatilo. Kozojídky poprvé zahrozily v 15. minutě, kdy šel mladý Hanzelka sám na brankáře Chudíka. Domácí kapitán předvedl skvělý zákrok a šanci protivníka zmařil. „Pokud bychom se dostali do vedení, asi bychom se zklidnili a zápas lépe zvládli," míní předseda SK Kozojídky Viktor Kolůch.

Hostům to v neděli nešlo. Nedařilo se Březinovi ani dalším ofenzivním esům. Kozojídky se přesto ujaly vedení, když se po parádním centru Grabce prosadil Patrik Bančák. Favorit se ale z vedení dlouho neradoval. Na 1:1 srovnal Michal Tobiáš, který v pokutovém území soupeře uplatnil svůj i přes ruky gólmana Filipa Bančáka dotlačil balon do sítě. „Možná se měl pískat útočný faul, ale na druhé straně takto zkušený brankář by si měl s touto situací lépe poradit," řekl Kolůch. Bojující hráči KENu dokázali výsledek ještě do přestávky otočit. Trefil se výborně hrající Lubomír Janík. Ten měl ve 45. minutě další tutovku, když uháněl sám na hostujícího gólmana Bančáka, který šanci protivníka povedeným zákrokem zmařil. Stejnou příležitost měl útočník KENu i v 63. minutě, kdy Janík mířil vedle. „Toto bylo rozhodující. Pokud bychom zvýšili svůj náskok, určitě bychom vyhráli," věděl Bártek.

Zarazíce nakonec o vedení přišli. Kozojídky v závěrečné půlhodině soupeře zatlačily. Ránu Slováka zastavil na brankové čáře stojící spoluhráč Vítek. Svoji územní převahu dokázali hosté zužitkovat až v hektickém závěru. Po posledním rohovém kopu dotlačil balon do sítě v nepřehledné situaci mazák Matuška. „Výsledek nakonec bereme, protože za předvedenou hru jsme si nezasloužili ani bod," prohlásil Kolůch. „Nehráli jsme ale dobře. Možná jsme soupeře trochu podcenili, ale náš výkon měl do ideálu hodně daleko," dodal zkušený funkcionář.

Kostelec – Bzenec 2:1 (0:1)

Branky: 63. a 89. Ondřej Lochman – 39. David Lejsal

Rozhodčí: T. Hulcký

Diváci: 50

Fotbalisté Kostelce se po pěti zápasech dočkali další výhry. Celek z Kyjovska se ale na tři body pořádně natrápil. Domácí vysvobodil až střídající Ondřej Lochman, který nejprve v 63. minutě vyrovnal na 1:1 a v závěru svým druhým gólem v podprůměrném utkání strhl vítězství na stranu Kostelce. Béčku Slovanu nepomohla ani trefa mladíka Davida Lejsala. Šestnáctiletý dorostenec neděli zaznamenal premiérovou branku v okresním přeboru mužů.

Padesát diváků vidělo nezáživný duel plný chyba nepřesností. „Opravdu to oboustranně byla velká bída," řekl domácí předseda Břetislav Junášek, kterého potěšilo pouze těsné vítězství. „Za tři body, které jsme potřebovali, jsme moc rádi, ale herně i fotbalově to opravdu byla mizérie," pronesl Junášek. „Ti, již na fotbal nepřišli, opravdu o nic nepřišli," přidal s úsměvem.

Prvních dvacet minut byl Kostelec výrazně lepší, ale svoji převahu nedokázali domácí hráči zužitkovat. Většina akcí končila před bzeneckou šestnáctkou, do pokutového území Slovanu se Kostelečtí dostávali pouze sporadicky. „Finální fáze i koncovka nám chyběla," přiznal Junášek. Hosté, kterým kromě Zlámala, scházeli hráči prvního mužstva, se postupem času zlepšili a z ojedinělé akce se dokonce ujali vedení. Ve 39. minutě se trefil David Lejsal.

Kostelci se vyplatilo střídání. Kouč Macek poslal do druhé půle útočníka Ondřeje Lochmana, který na hrotu útoku nahradil Davida Horáka. Obraz hry však byl i nadále stejný. „Herně se nám vůbec nedařilo," uvedl Junášek.

Trápení utnul až Lochman, který v 63. minutě srovnal na 1:1. Domácí ožili, ale na druhou branku si museli počkat až do 89. minuty, kdy Ondřej Lochman další střelou strhl vítězství na stranu Kostelce. „Kromě branek se nic nedělo. Opravdu se nebylo na co dívat," dodal Junášek. Zkušený činovník litoval hlavně padesátku zmrzlých diváků. Junášek z hráčů vyzdvihl pouze autora obou domácích branek. „Ondra Lochman hrál poločas a dal dva góly. Nebýt jeho, tak jsme nevyhráli," dodal.

Svatobořice – Uhřice 0:0

Rozhodčí: J. Zima

Diváci: 120

Souboj dvou týmů z horní poloviny tabulky branku nepřinesl. Svatobořice doma remizovaly s Uhřicemi 0:0. Výsledek braly oba týmy, protože dělba bodů byla spravedlivá. „Zasloužená plichta," okomentoval duel domácí jednatel Kamil Maršálek. „Výborný soupeř ukázal svoji kvalitu. Moc gólových šancí ale nebyl," přidal svatobořický funkcionář.

Spartak nastoupil do zápasu bez kapitána Stanislava Pekárka. Tradiční opora se v sobotu ženila, a tak ho kouč Svozil nechal mezi náhradníky. Třicetiletý obránce se na trávník dostal až na posledních deset minut, mužstvu ale k dalšímu vítězství nepomohl.

Uhřice totiž pozorně bránily a soupeře do vyložených šancí nepouštěly. „Bylo to vyrovnané utkání, hrálo se většinou mezi šestnáctkami," řekl Maršálek. Domácí hráče zlobil především Neumann se Smílkem, obranu Uhřic dirigoval kapitán Valihrach.

Svatobořice se mohly v prvním poločase ujmout vedení, ale rána Pazderky po rychlé akci skončila na tyči. Naftaři rovněž zahrozili několikrát, ale v koncovce taky nebyli přesní ani důslední. Brankář Dvořák stejně jako kolega Mokrý příliš práce neměl.

Nenkovice – Strážnice 1:3 (0:2)

Branky: 73. Daniel Raus – 16., 27 a 48. z penalty Marek Popelka

Rozhodčí: Kolář

Diváci: 50

Strážnice se po desátém zápase vrátila zpátky do čela okresního přeboru. Jiskra potvrdila výbornou formu z posledních kol, když na hřišti v Nenkovicích potvrdila roli favorita a hlavně díky hattricku kanonýra Marka Popelky zvítězila 3:1. Za domácí pouze snižoval střídající Daniel Raus.

Výhra Strážnice byla zcela zasloužená. „Hosté byli lepší," uznal domácí jednatel František Kuchař. Hosté měli navrch především v prvním poločase. Fotbalisté Strážnice byli pohyblivější a aktivnější. Jiskru, která měla územní převahu, poslal do vedení Marek Popelka, který v 16. minutě po nedůrazném odhlavičkování soupeře zblízka přehodil brankáře Slováka. Podobně se zkušený forvard prosadil i ve 27. minutě, kdy placírkou uklidil míč do odkryté branky. Další šance Strážnice v první půli neměla. Nenkovice sice tahaly za kratší konce, přesto mohly rovněž skórovat. Po centru ze strany míč hlavou usměrnil Frelich, ale pohotový gólman Píža dobře zasáhl. Domácí měli v úvodní části ještě jednu slušnou příležitost ke skórování, ale hostující obránce míč včas uklidil do bezpečí. Trestný kop Stehna zase skončil na spojnici břevna a tyče. Druhá půle už byla vyrovnanější.

Hosty definitivně uklidnil Popelka, který krátce po změně stran s přehledem proměnil přísně nařízenou penaltu a završil hattrick. Strážnice za stavu 3:0 polevila, čehož snaživí domácí využili pouze ke zkorigování výsledku. Čestný úspěch Sokola zaznamenal střídající Raus. Ten se vyhnul ofsajdové pasti a podél bezmocného brankáře Píži uklidil balon do branky. Nenkovice bojovaly až do konce, kontaktní gól ale nedaly. Pozorní hosté všechny standardní situace a rohové kopy soupeře ubránili. Žádnou tutovku domácí neměli. Jiskra naopak mohla svůj náskok ještě navýšit, ale žádný brejk ani přečíslení se neujalo. „V prvním poločase byli hosté lepší, druhá půle už byla vyrovnaná. Celkově ale měla strážnice navrch," pronesl Kuchař. Nedělní duel zhlédlo za nevlídného počasí padesát diváků.

Dolní Bojanovice – Mikulčice 2:3 (2:1)

Branky: 6. a 13. Vladimír Blaha – 30., 70. a 81. Michal Novák

Rozhodčí: I. Zima

Diváci: 200

Euforie vyprchala, Dolní Bojanovice se dál propadají tabulkou okresního přeboru. Nováček soutěže nezvládl ani duel s Mikulčicemi, kterým podlehl 2:3. Domácímu týmu k dalším bodům nepomohlo ani rychlé vedení o dvě branky.

Dvě stovky diváků se v Dolních Bojanovicích rozhodně nenudily. Účet zápasu otevřel už v 6. minutě Vladimír Blaha, který překonal brankáře Novotného a poslal domácí tým do vedení. Než se hosté, kteří přijeli bez kanonýra Pavla Šalši, probrali, prohrávali 0:2. Znovu se trefil Blaha. Mikulčice byly po čtvrt hodině na odpis, přesto se ještě v prvním poločase zvedly. Kontaktní branku vstřelil Michal Novák. I po změně stran se hrál svižný fotbal. Šance měly oba týmy, hosté však byli v koncovce přesnější. Rozhodující momenty přišly až v závěrečné dvacetiminutovce. Výborně hrající Novák nejprve srovnal na 2:2 a v 81. minutě dokonal obrat, když svým třetím gólem v zápase strhl vedení na stranu Mikulčic. Zaskočení domácí už odpověď nedokázali. „Za tři body jsme moc rádi. Začátek byl z naší strany katastrofální. I za nepříznivého stavu jsme však věřili, že bychom mohli vyhrát. Přece jenom máme zkušené mužstvo a v poslední době se nám daří. Důležité bylo, že jsme dali do poločasu gól. Domácí znervózněli, kdežto my jsme se chytili a začali předvádět svoji hru," uvedl mikulčický obránce Michal Vacenovský.

Zatímco Mikulčice zvítězily ve čtvrtém z posledních pěti duelů, Dolní Bojanovice prohrály počtvrté v řadě. Oba celky mají v tabulce shodně dvanáct bodů. „Už to vypadá mnohem lépe než na začátku sezony, kdy se nám výsledkově vůbec nedařilo," uvedl předseda mikulčického Baníku Pavel Šagát.

Zatímco hosté jeli domů zvesela, domácí trápení pokračuje. „Čekáme na konec podzimu," prohlásil trenér Dolních Bojanovic Zdeněk Sklenský, který se snaží tápající mužstvo pozvednout. Zatím marně.