Zástupcům okresu se opět příliš nedařilo. Jen fotbalisté Velké udělali výhrou nad Podlužím svým příznivcům radost. Oslabené Ratíškovice prohrály vysoko s Bohunicemi. Kyjov zklamal na půdě Bavor.

Ratíškovice - Bohunice 1:4. Ve skvělé střelecké formě se v Ratíškovicích představil bohunický útočník Vladimír Bombicz. Mladý forvard vstřelil tři branky hostí, a výrazně tak pomohl svému týmu k vysokému vítězství 4:1.
Poprvé se trefil v 21. minutě z trestného kopu, který tečoval za bezmocného Pelíška Vymyslický. Druhou branku přidal v 31. minutě a hattrick završil v 80. minutě proměněnou penaltou. V pořadí třetí branku Bohunic vstřelil kapitán Jindřich Beneš. Domácí mohl vrátit do hry za stavu 0:2 Janoušek, ale nařízenou penaltu po faulu na Voříška neproměnil. Čestný úspěch tak zaznamenal v 76. minutě po samostatné akci Petr Kotásek.
„Kdybychom takto hráli s Mikulovem, museli bychom vyhrát. Proti Bohunicím to bohužel nevyšlo. Pro nás je to krutý výsledek, který neodpovídá předvedené hře. Bojovali jsme. Rozhodl první gól, kdy rozhodčí obrátil faul a z následného trestného kopu jsme inkasovali,“ řekl po zápase kouč Ratíškovic Pavel Toman.
Baník nastoupil do zápasu bez kapitána Koplíka (nemoc) a obránce Machaly. Ten se v sobotu ženil. Ratíškovice utrpěly druhou nejhorší porážku sezony. Značně oslabený tým to měl proti Bohunicím moc těžké. „Někteří naši kluci prostě nemají na krajský přebor potřebnou výkonnost,“ povzdechl si Toman.

Velká nad Veličkou - Podluží 4:2. Po Vladimíru Bombiczovi se třikrát trefil také útočník Velké nad Veličkou Jaromír Kučera. Za dva dny pětadvacetiletý forvard se v letošní sezoně zatím střelecky trápil, do tohoto kola nastřílel pouhé tři branky.
Zápas s Podlužím nezačal pro Velkou dobře. Horňáci prohrávali už od 4. minuty, kdy potrestal hrubku domácích ve středu hřiště Horváth. V 6. minutě nastřelili domácí dvakrát břevno, nejprve z přímého kopu Kohůt a následně z dorážky Miškeřík.
Ten se nakonec dočkal v 16. minutě, i když rozhodčí v oficiálním zápisu z utkání označili branku za vlastní. V 35. minutě se poprvé trefil Kučera, když zužitkoval přihrávku Škopíka. V 54. minutě vyzval ke druhé trefě Kučeru Kohůt a v 63. minutě dokončil velický útočník hattrick střelou do prázdné branky. Kosmetickou úpravu dal konečnému výsledku v 85. minutě hostující Bečka. Velká po výhře 4:2 poskočila na 9. místo.
„S předvedenou hrou i výsledkem jsem spokojený,“ řekl lodivod Velké Petr Kohůt starší.

Bavory - 1. FC Kyjov 1:0. Kyjov se naposledy radoval ze zisku bodu na soupeřově hřišti 1. listopadu loňského roku. Ani v Bavorech nebylo svěřencům kouče Flašara přáno. V prvním poločase byl k vidění vyrovnaný fotbal.
Kyjov byl místy lepším týmem, ovšem všechny jeho útoky končily na pozorné domácí obraně. Druhý poločas hostující tým naprosto odflákl. „Druhá půle byla blamáž a ostuda. Domácí, kteří mají ve svém středu několik čtyřicátníků, nás uběhali. Naše porážka je naprosto zasloužená. Utkání jsme hlavně ve druhém poločase nezvládli,“ řekl po zápase kouč Kyjova Jiří Flašar.
Bavory byly ve druhém poločase lepším týmem. Ovšem skórovat mohl i Kyjov. Střela a hlavička Tomáše Macka se neujaly. Rozhodující moment zápasu přišel v 83. minutě. Tři body zajistil domácím hlavou Machala. Kyjov trápí na jaře kromě početné marodky i střelecké produktivita. Dvě vstřelené branky v šesti jarních zápasech je setsakramentsky málo. „Máme tendenci akce dotahovat až do branky, málo střílíme,“ posteskl si Flašar. Debut mezi muži si pod Pálavskými vrchy odbyl talentovaný dorostenec Zdeněk Možíš, mladší bratr Lukáše.

22. kolo: Ratíškovice - Bohunice 1:4 (0:2), 76. P. Kotásek - 21., 32. a 80. z penalty Bombicz, 71. Beneš. Diváci: 110. Ratíškovice: Pelíšek - Kadlčík (76. J. Blaha), P. Kotásek, Janoušek, Uřičář - Vymyslický, Svoboda (63. Dobeš), T. Kotásek, Voříšek - L. Blaha (73. Dekař), Homola.
Velká nad Veličkou - Podluží 4:2 (2:1), 35., 54. a 62. Kučera, 16. Miškeřík - 4. Horváth, 85. Bečka. Diváků: 200
Velká: Sládeček - Škopík, Štefánek, Štefánek P. (Kohůt S.), Laga, Machálek, Valášek, Miškeřík, Pavlinec (Kohůt M.), Kohůt P., Kučera.
Bavory - Kyjov 1:0 (0:0), 83. Machala. Diváků: 200. Kyjov: Nedvědický - Přikryl (Možíš), Chaloupka, Žaroský, Fišer, Kovařík (Drápal), Velecký, Půček, S. Macek, T. Macek (Kúřil), L. Možíš.
Tasovice - Mikulov 2:2 (2:1), Vomočil, Čerství – Gürtl 2, Rosice - Ivančice 0:3 (0:1), Čožík 2, Grůna, Židenice - Sparta Brno 4:0 (2:0), Mičko, Veselý, Polák, Burian, Kuřim - Mor. Krumlov 0:0, Ráječko - Hrušovany 3:1 (2:1), Sehnal Jan 2x, Sehnal Vít – Urban.