Celkům z Hodonínska se druhé kolo vůbec nevyvedlo. Ani jeden ze čtyř celků nedokázal bodovat. Ratíškovice zůstávají po dvou kolech bez bodu, Kyjov, Hodonín i Velká mají bod.

Ratíškovice – Podluží 0:2. Skvělý start do sezony zažívá celek Podluží. Po překvapivé výhře nad Židenicemi veze tři body z Ratíškovic, kterým se naopak start do soutěže vůbec nepovedl. Podluží vyhrálo 2:0. Brankami se na výhře podíleli Jan Nešpor a střídající Lukáš Osička.

„Odehráli jsme asi nejlepší zápas, přesto to na výhru opět nestačilo. Doplatili jsme na neproměňování šancí. Kdyby Tomáš Voříšek dokázal alespoň jednu ze svých šancí zužitkovat, možná by to vypadalo jinak. Čeká nás ještě spousta práce,“ řekl po utkání domácí lodivod Milan Bidmon.

V tropickém vedru byly Ratíškovice opravdu lepším týmem, ale šance domácího mladíka a Slobody gólem neskončily. Na druhé straně naopak překonal Pelíška Nešpor. Baník si vytvořil ve druhé půli trvalou územní převahu, ovšem Podluží svůj náskok uhájilo. V závěru pečetil výhru hostí z rychlého brejku Osička. Baník tak na první bod i gól stále čeká.

RSM Hodonín–Šardice – Židenice 2:3
. Dvě branky zkušeného záložníka Lukáše Jiříkovského nasměrovaly Židenice k výhře v Hodoníně nad místním nováčkem. Hosté si odvezli tři body za vítězství 3:2, když v utkání vedli 1:0, 2:1 a 3:1. Domácí dotahovali, ale nakonec odešli poraženi. Židenice si tak po prohře v Hruškách připsaly první sezónní body.

Zápas se vůbec nepovedl domácímu brankáři Myšákovi, který dvěma chybami postavil soupeře na nohy. Ve druhém poločase se v brance Hodonína objevil Chromek.

„Udělali jsme tři chyby, dostali jsme tři góly. Myšák nás těžkým způsobem nepodržel. Snažili jsme se s výsledkem něco udělat, snížili jsme, ale pak už to nešlo. Konečně kluci poznali, že mezi 1.A třídou a krajským přeborem je rozdíl. Mladý kolektiv se ještě má co učit,“ sdělil kouč nováčka Jan Ševela.

Bavory – Kyjov 2:0. Druhou výhru si připsaly Bavory. Po Spartě Brno porazily také Kyjov. Na dvougólové výhře se podíleli Machala a střídající Konečný. „Celý zápas byl v naší režii. V prvním poločase neproměnil dvě šance Ferreira. Kyjov byl hodně zatažený, do jeho pokutového území létalo hodně centrů, které jsme bohužel nevyužili. V 49. minutě se po křídelní akci prosadil Machala a od té doby už bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. V 76. minutě zvýšil Konečný a zápas se poté už jen dohrával,“ hodnotil zápas domácí trenér Milan Valachovič.

Kyjov, který nastoupil i s navrátilcem z Rakouska Holečkem, toho pod pálavskými kopci směrem dopředu mnoho nepředvedl.

Velká – Ivančice 1:2. Velká si po remíze s Hodonínem připsala úvodní letošní porážku. „Byl to divný zápas,“ trefně poznamenal domácí kouč Petr Kohůt starší. V prvním poločase byly lepší Ivančice, které působily na Horňácku fotbalovějším dojmem. Úvodní branku utkání vstřelil po rohovém kopu Štork.
To bylo na dlouhou dobu vše. Krátce po změně stran se dostal do nadějné pozice dorostenec Miroslav Kohůt, který pouze nastřelil hostujícího brankáře. Pak začali ve Velké úřadovat rozhodčí. „Na sudí si příliš nestěžuji, ale dneska jsem s jejich výkonem spokojený nebyl. Zápas se jim nevydařil. Přehlédli několik ruk a po jedné z nich jsme inkasovali podruhé,“ pravil Kohůt starší.

Nepozornosti domácí obrany využil Hobík, který zblízka překonal Sládečka. Celek z Horňácka situace před druhým gólem pořádně nazlobila. Posila Slovák během minuty vyfasovala za kritiku rozhodčího dvě žluté karty a musela předčasně pod sprchy. Ve zbytku utkání si domácí vytvořili několik standardních situací a rohů. Po jedné z nich snížil hlavou Škopík. Závěrečný tlak Velké již přišel vniveč. Srovnat mohl Petr Kohůt, který však zblízka nedokázal prostřelit hostujícího brankáře.

2. kolo: Hodonín-Šardice - ČAFC Židenice 2:3 (1:3), Kyněra, Vacula - Jiříkovský, Jiříkovský, Polák. Diváků: 100. HOŠA: Myšák (46. Chromek- Maruška, Špaček, Kyněra, Bulva, Pochylý, Toman, Vacula, Svoboda, Štos, Korbel. Ratíškovice - Podluží 0:2 (0:1), Nešpor, Osička. Diváků: 150
Ratíškovice: Pelíšek - Machala, Koplík, Sloboda, Dobeš – Kundrata, Voříšek, P. Kotásek, Kadlec, – Blaha, Dohnálek (Bábíček). Kuřim - Rájec 0:2 (0:2), Ostrý, Haničinec, ČK: Urban – Sova. Bavory - Kyjov 2:0 (0:0), Machala, Konečný. Diváků: 200. Kyjov: Cahlík - Přikryl, Flašar, Laga, Žaroský, Kovařík, Holeček, Bátora (20. Půček), Vinca (62. Možíš), Hlůpik, S. Macek. 1. SC Znojmo B - Sparta Brno 4:1 (2:1), Zifčák Jiří, Zifčák Jiří, Bártl, Adámek – Opletal. Mor. Krumlov - Bohunice 2:0 (0:0), Procházka, Procházka. Ráječko - Tasovice 1:1 (0:0), Bartoš – Pavlíček. Velká n.V. - Ivančice 1:2 (0:1), Škopík - Štork, Hobík. ČK: Slovák (Velká). Diváků: 220. Velká: Sládeček - Škopík, Vávra, Miškeřík, Horák, Valášek, Machálek, Kohůt M., Slovák, Kohůt P., Pavlinec.