Ani jeden z týmů hodonínského okresu nedokázal bodovat. Zatímco Ratíškovice i Velká mají jistou záchranu, Kyjov o ni musí po prohře na Podluží stále bojovat.

Podluží - Kyjov 1:0. Fotbalisté Kyjova se i na konci sezony střelecky trápí. Kyjov nezanechal na Podluží špatný dojem. Hosté byli po celý zápas lepším týmem, ale všechny šance zůstaly trestuhodně nevyužity. Dvakrát uháněl na domácího brankáře Hanzela Lukáš Možíš. Gólem neskončil ani únik Kovaříka, který sice přehodil Hanzela, ale nepříliš prudký lob vykopl před brankovou čárou jeden z domácích zadáků. Po brance volaly i střely dalšího mladíka Hyráka a Veleckého. Domácí se prosadili z jediné vážnější šance. Po akci Srnce s Karkoškou vstřelil svoji letošní třináctou branku Michal Blinkal. Kyjov, který opět nastoupil s několika dorostenci v sestavě, se v závěru sice snažil o vyrovnání, ale na remízu nedosáhl.

Moravský Krumlov – Ratíškovice 4:2. Baník nedokázal potřetí v řadě bodovat. Ratíškovice i bez tradičních opor Pelíška, Tomáše Kotáska a Koplíka sice prohrávaly na Znojemsku po brance Vybírala 0:1, ovšem dvěma góly dokázaly zápas otočit. Nejprve v 8. minutě vyrovnával Voříšek, po čtvrt hodině hry poslal Baník do vedení z pokutového kopu Petr Kotásek. Baník držel nadějný výsledek až do 79. minuty. Pak ale přišel velký obrat domácích. Moravský Krumlov vstřelil Ratíškovicím za jedenáct minut tři branky a otočil zápas z 1:2 na 4:2. Po faulu na Blahu podnikli domácí rychlý protiútok a centr Zelníčka usměrnil za záda bezmocného Foltýna Petr Kotásek. Právě Lukáš Zelníček byl hlavním strůjcem vítězství domácího celku a návratu na šestou příčku tabulky. Domácí záložník vstřelil v 83. minutě hlavou vítězný gól. V samotném závěru uzavřel skóre střídající Šeiner.
„Domácí byli hlavně ve druhé půli aktivnější. V prvním poločase jsme ale hráli dobře. Po změně stran jsme bohužel herně odešli,“ řekl kouč Ratíškovic Pavel Toman.

Ráječko – Velká nad Veličkou 3:0. Fotbalisté Ráječka měli po šestigólovém přídělu od Rosic co napravovat. Na těžkém terénu ale začali hosté lépe. Ovšem do vedení šli paradoxně domácí. Po nedorozumění brankáře Sládečka se stoperem Lagou přišel rychlý brejk, který využil Vít Sehnal. Následně mohl zvýšit Štrajt, ale jeho pokus skončil vysoko nad. Po gólu volala i šance Bartoše. Ten se místo střely ukličkoval. Velká hrozila zejména ze standardních situací. Ale brankou neskončila žádná. Naopak Ráječko bylo v koncovce mnohem nebezpečnější. Na rozdíl dvou branek zvyšoval Jan Sehnal. V závěru prvního poločasu mohli domácí svůj náskok několikrát navýšit. Šance Bartoše a Víta Sehnala zůstaly nevyužity stejně jako střela Kučery.
I ve druhé půli byli domácí lepším, a hlavně aktivnějším týmem. Po hodině hry hlavičkoval zblízka vedle Španěl. V 66. minutě postupoval sám na Sládečka Jan Sehnal, jeho střela ale skončila vedle.
Hosté zkoušeli pozornost Rettegyho hlavně střelbou ze střední vzdálenosti. Definitivní podobu výsledku dal v 71. minutě hlavou Španěl. V závěru mohl snížit Kučera, ale jeho střele chyběla potřebná přesnost. „Domácí byli lepší a vyhráli zaslouženě,“ sdělil trenér Velké Petr Kohůt starší.

27. kolo: Podluží - Kyjov 1:0 (0:0), 70. Blinkal, 130 diváků.
Kyjov: Cahlík - Fišer - Sv.Macek, Žaroský - Hyrák, Chaloupka (Kůřil), Bartoň (Půček), Velecký, Kovařík - Vinca (T.Macek), L.Možíš.
Ráječko - Velká n.V. 3:0 (2:0), 9. Sehnal V., 25. Sehnal J., 71. Španěl, 220 diváků.
Velká: Sládeček - Štefánek P. (58. Šácha), Štefánek B., Kohůt M., Miškeřík, Valášek, Machálek, Laga, Kohůt P., Kučera, Pavlinec.
Moravský Krumlov - Ratíškovice 4:2 (1:2), 2. Vybíral, 79. vlastní, 83. Zelníček, 87. Šeiner - 8. Voříšek, 15. P. Kotásek z penalty.
220 diváků.
Ratíškovice: Foltýn - Machala, Kotásek P., Uřičář, Dobeš – Voříšek, Svoboda, Janoušek, Kadlčík – Blaha, Homola.
Hrušovany - Bavory 1:0 (0:0), 74. Pikolon, Kuřim - Rosice 1:4 (0:1), 70. Plšek - 8. Oprchal, 66. Šimek, 80. Dufek, 90. Chlup. Sparta Brno - Mikulov 2:1 (1:1), Opletal, Wagner - Valenta. Ivančice - Bohunice 1:3 (1:2), 26. Kraus - 2. Kulička, 18. Tonev, 48. Kříž. ČAFC Židenice - Tasovice 2:0 (2:0), 8. Burian, 43. Kříž.