Kyjov – Rájec 0:2. Rájec potvrdil v Kyjově roli favorita a i bez zraněného stopera Macíka vyhrál na půdě posledního celku tabulky. "Máme třicet bodů a to je, zvážím-li naše možnosti a zázemí, něco fantastického. Kluci dnes na hřišti nechali všechno a já jim za to děkuji,“ řekl po vítězném zápasu rájecký kouč Jiří Záleský. Kyjov nastoupil do zápasu bez zraněného Kovaříka. V prvním poločase byl k vidění vyrovnaný fotbal.

Domácí byli aktivnějším týmem, ale do vedení mohli jít hosté. Únik Ostrého zneškodnil Cahlík. Kyjov odpověděl šancí Drápala a trestným kopem Macka. „První půlka byla o ničem. Na zápas jsme přijeli se zpožděním a nemohli se dostat do tempa. Ve druhém poločase už to bylo úplně něco jiného,“ popsal úvod zápasu Záleský.

Zápas zlomily dvě branky po změně stran, když se nejprve trefil výstavně hlavou kapitán Rájce Škvarenina. Pojistku přidal pět minut před koncem z penalty matador Šmerda. Rájec zůstává s jednobodovou ztrátou druhý. „Nasazení našich hráčů bylo ve druhé půli vynikající. Moc se mi to líbilo. Všichni makali a odvedli stoprocentní výkon. Ztráta Macíka je pro nás citelná, ale hráči dokázali, že můžeme vyhrát i bez něj,“ dodal Záleský. Kyjov tak musí na první sezonní výhru nadále čekat. Navíc před domácím publikem vstřelil v sedmi zápasech pouhé čtyři branky.

Velká nad Veličkou – Bavory 0:1. Branka matadora Lamberta Šmída posunula Palavan Bavory zpět do čela jihomoravského krajského přeboru. Jednačtyřicetiletý středopolař vstřelil jedinou branku utkání už v 15. minutě, celkově se v sezoně prosadil potřetí. „Bylo to vyrovnané utkání, hosté byli technicky lepší. Branku jsme dostali po hrubce obránce, který nedostatečně odkopl míč a Šmíd ho z voleje poslal do branky. V prvním poločase byly Bavory lepší, v první části druhé půle bylo utkání vyrovnané a v závěru zápasu jsme dostali hosty trošku pod tlak, ale žádnou šanci jsme si nevytvořili. Byly tam pouze nějaké rohové kopy. Bavory ve druhém poločase dvakrát nebezpečně vystřelily,“ zhodnotil duel trenér Velké Petr Kohůt. Palavan nevstřelil v posledních pěti utkáních více než jednu branku, přesto dokázal získat hlavně díky výborné defenzivní činnosti deset bodů a vede tabulku soutěže o bod před Rájcem-Jestřebí. Celek z Horňácka prohrál podruhé doma.

Tasovice – Ratíškovice 2:1. Baník prohrál i svůj šestý letošní duel na soupeřově hřišti. To Tasovice zachraňovaly bodový zisk v domácím zápase počtvrté za sebou ve druhém poločase. Ratíškovice na Znojemsku vedly od 26. minuty. Trefil se Tomáš Voříšek. Hosty hlavně v první půli opět podržel skvělý Pelíšek. Hned ve 48. minutě ale vyrovnával po kombinační akci Doležal a dvacet minut před koncem strhl vítězství na domácí stranu Pavlíček. Baník mohl v závěru vyrovnat, ale dvě šance Voříška ke kýžené druhé brance nevedly. „Neodehráli jsme špatný zápas. Bohužel sudí nám upřeli penaltu za evidentní faul na Lukáše Koplíka. A druhý gól jsme inkasovali z dvoumetrového ofsajdu,“ řekl kouč Ratíškovic Milan Bidmon.

RSM Hodonín–Šardice – Moravský Krumlov 0:0. Svěřenci kouče Jana Ševely dokázali bodovat podruhé v řadě. V zápase s překvapením letošního ročníku doma nováček uhrál bezbrankovou remízu. „Krumlov má kvalitní tým. Šance si vytvořily oba týmy. S remízou jsme spokojeni. Věřím, že až se naučíme pořádně bránit, tak budeme i nadále bodovat,“ řekl domácí kouč Jan Ševela.

Velká nad Veličkou – Bavory 0:1 (0:1), branka: 15. Šmíd. Diváků: 200. Velká: Sládeček – Škopík, Štefánek, Vávra, Miškeřík, Valášek, Machálek, Duga, Slovák, Kohůt P., Kučera – Horák, Kohůt S., Kohůt M.

Kyjov – MKZ Rájec-Jestřebí 0:2 (0:0), branky: 48. Škvarenina, 84. (PK) Šmerda. Diváků: 150. Kyjov: Cahlík – Macek, Laga, Žaroský, Půček – Drápal (84. Flašar), Přikryl, Holeček, Hlůpik – Trlida, Možíš (84. Bátora).

Tasovice – Ratíškovice 2:1 (0:1), branky: 48. Doležal, 70. Pavlíček – 26. Voříšek. Diváků: 260. Ratíškovice: Pelíšek – Sloboda, Koplík M., Kadlčík, Voříšek, Koplík L., Kotásek P., Kotásek T., Dohnálek, Kadlec, Blaha.

RSM Hodonín-Šardice – Moravský Krumlov 0:0. Diváků: 250. RSM Hodonín: Novotný – Maruška, Špaček, Sněhota, Bulva, Svoboda, Toman, Vacula, Mírovský, Štos, Macůrek.