Baník přijel do krajského města bez tří klíčových hráčů i případné posily Voříška. V první pološanci zápasu byli hosté. Po rohovém kopu domácí gólman Dolíhal podběhl míč, ale Sloboda v těžké pozici hlavou přestřelil. Pak už začaly úřadovat Židenice.

V 10. minutě vysunul Mičko Kříže, domácí útočník šel sám na Pelíška, ale zakončil pouze do dobře vyběhlého gólmana. V 19. minutě přiťukl míč Polák Mičkovi, který míří těsně vedle. Ve 23. minutě ve velké šanci Kříž, jenomže sám před Pelíškem opět neuspěl. Po půlhodině hry zahrál v pokutovém území rukou hostující Duda. Pelíšek ovšem bravurním zákrokem Jiříkovského pokus zneškodnil. O dvě minuty později si hostující veterán poradil i s pokusem Poláka.

Skóre se poprvé měnilo v 37. minutě. Ratíškovice se po dlouhé době dostaly na polovinu soupeře a dokonce mohly skórovat. Dolíhal špatně vyběhl, míč se odrazil k Blahovi, ale ten ze čtyřiceti metrů prázdnou branku netrefil. Na druhé straně přihrál Polák Janekovi, který obstřelil padajícího Pelíška a ukončil domácí střelecké trápení.

Krátce po změně stran trefuje zkušený Kříž tyč. V 65. minutě zvýšil z další penalty Polák. V 67. minutě se radují i hosté. Blaha vstřelil po centru Kundraty branku, ale radost jim zkazil zvedlý praporek asistenta rozhodčího. V závěru přidala Čafka oslabenému soupeři další tři branky. Pelíška postupně překonali Kříž, Mička a Jiříkovský. Ještě předtím mohl korigovat střídající Stokláska, který po minutě pobytu na hřišti šel sám na Dolíhala. Jeho pokus však šel vedle.

„Zase tak jednoznačné to nebylo. Po změně stran jsme udělali hrubé chyby, která nás připravily o lepší výsledek. Na to torzo, ve kterém jsme hráli, to nebylo tak špatné,“ řekl po utkání hostující lodivod Milan Bidmon, který na lavičce Baníku stále čeká na první bod i vstřelený gól.

3. kolo krajského přeboru

ČAFC Židenice Brno – FK Baník Ratíškovice 5:0 (1:0)
Branky: 37. Janek, 65. (PK) Polák, 71. Kříž, 80. Mičko, 81. Jiříkovský
Diváků: 120
Židenice: Dolíhal – Rybárský, Nápravník, Matušík, Smítal – Mičko, Janek, Jiříkovský, Kříž (79. Bím), Hrazdíra M. (72. Hrazdíra T.) – Polák (75. Adamec)
Ratíškovice: Pelíšek – Machala, Koplík M., Dobeš, Koplík L. (65. Bábíček) – Kadlec, Sloboda, Duda, Kundrata – Dohnálek (78. Stokláska), Blaha

FC Ivančice – RSM Hodonín-Šardice 2:0 (1:0)
Branky: 23. Šipl, 55. Čožík
Diváků: 140
HOŠA: Chromek – Korbel, Maruška, Špaček, Mírovský – Kyněra, Bulva, Svoboda, Ševela – Toman, Vacula

Tatran Brno Bohunice – SK Olympia Ráječko 3:1 (1:1)
Branky: Tonev, Kříž, Gaňa – Sehnal J. (PK)
Diváků: 100

FC Sparta Brno – FC Moravský Krumlov 1:0 (1:0)
Branka: 43. (PK) Novotný
ČK: 90. Kučera (Sparta Brno)
Diváků: 150