„Výkonný výbor Jihomoravského krajského fotbalového svazu rozhodl zrušit z důvodu nepříznivého počasí víkendové zápasy předehrávek 14. kola I. A tříd, I. B tříd a všech soutěží 14. kola dorosteneckých soutěží,“ je uvedeno v mimořádné úřední zprávě, která přišla krátce po 14 hodině ze sídla JmKFS.

Na programu tak zůstávají pouze duely moravských soutěží a krajského přeboru. „Zrušili jsme soutěže, které mají odehrány podzimní část. Předehrávané kolo se bude hrát na jaře. O víkendu se odehraje pouze osm utkání krajského přeboru,“ uvedl předseda jihomoravského svazu Pavel Blaha.

Zrušeno bylo i 14. kolo okresních fotbalových soutěží. Sportovně technická komise Okresního fotbalového svazu Hodonín na svém čtvrtečním zasedání rozhodla o tom, že se z důvodů špatných klimatických podmínek ruší všechna soutěžní utkání v působnosti okrese Hodonín, která se měla o víkendu odehrát. „Ani na okrese Hodonín se letos již hrát nebude. Předehrávané kolo se bude hrát až na jaře. Zatím nevíme, zda 14. kolem začneme jarní část nebo ho někam vložíme. Tady záleží na krajském fotbalovém svazu,“ uvedl předseda STK OFS Hodonín Libor Valenta.