Z jihomoravských fotbalových soutěží se hrál pouze krajský přebor. Šardice konečně zvítězily venku, Veličané i s neplánovanou přestávkou porazili Miroslav. Naopak Veselané a Kyjané nebodovali. Ratíškovičtí ani nemohli, neboť nehráli.
Rosice – Ratíškovice odloženo na 17. 11.
Nehráno pro nezpůsobilý terén.
Bohunice – Šardice 1:2 (1:1), Sláma – Špaček, Švrček.
Zápas se hrál na umělém povrchu o rozměrech 90x50 metrů, z čehož vyplynulo i velké množství šancí. Do vedení se dostali domácí po hodině hry, a to paradoxně v době největšího náporu Šardic. Hosté rychle vyrovnali po rohovém kopu Vavruše a hlavičce Špačka. Rozhodnutí padlo v úvodu druhé půle. Po autovém vhazování se dostal míč ke Švrčkovi, který z jedenácti metrů prostřelil bohunického brankáře. Oba týmy měly ještě několik šancí, ale skóre už se neměnilo.
Šardice: Korček - Kopčil, Špaček, Šimeček, Štěpanovský – Švrček, König, Pochylý (79. Holub), Vavruš (90. Heča) – Foltán, Hofr (67. Dorotík).
Hrušky – Kyjov 1:0 (1:0), 43. Knoflíček.
V utkání posledního podzimního kola odešlo poraženo lepší mužstvo. Kyjov působil v roli fotbalového učitele a domácí ve formě žáčků. Trvalá převaha hostí se stupňovala s přibývajím časem, ale brankové vyjádření nepřinesla. Kyjovský brankář Cahlík byl zcela bez práce, přesto domácí dosáhli ve 43. minutě náhodné branky Ivo Knoflíčkem. Ta se nakonec ukázala jako rozhodující. Zápasu na extrémně těžkém terénu přihlíželo jen několik diváků. ⋌(rř)
Kyjov: Cahlík – Orlovský, Chaloupka, Holeček, Žarošký – Půček, Schmeister, Velecký, Bužek (70. Macek) – Dobeš (46. Ondráš), Plevák (46. Drápal).
Velká n/Vel. – Miroslav 1:0 (0:0), 79. Kučera, diváci: 113.
Poslední zápas podzimu na domácím hřišti sehrála Velká s Miroslaví. Sněžění a vítr doprovázel hráče při nástupu na hrací plochu, která byla na hraně regulérnosti. Hosté přijeli bez registračních průkazů a čtyři hráči, kteří neměli u sebe osobní doklady, nemohli nastoupit. Zápas byl o bojovnosti a pohledné akce byly vidět jen zřídka. Hosté, ikdyž značně oslabení, ve 13. minutě dali branku, ale ta pro ofsajd nebyla uznaná. Miroslavští se radovali a domácí vyrazili do otevřené obrany, ale nepochopitelně se nechali vystavit do ofsajdu. Po pětadvaceti minutách rozhodčí přerušil zápas kvůli zasněženým lajnám a domácí pořadatelé museli do deseti minut dát hrací plochu dopořádku. Zanedlouho se pokračovalo, ale pro diváka se nic nezměnilo. Těžký povrch bránil ve všem pohledném, co by mělo být vidět na hřišti. První poločas branky nepřinesl, a tak obě mužstva šla do kabin s rozdílnými pocity. Hosté byli spokojeni s výsledkem, domácí už méně. Druhá půle opět nepřinesla nic pohledného, hrací plocha se čím dál víc zhoršovala a domácí začali být víc a víc nervózní z dosavadního výsledku. Na špatném terénu vázla kombinace, míč byl těžký a tak se spíš jen nakopávalo. Hosté zahrozili asi v polovině druhého poločasu, kdy nastřelili tyč Sládečkovy branky. První branka padla v 79. minutě. Faul na Kohůta asi třicet metrů před hostující brankou sám faulovaný rychle rozehrál Valáškovi, ten posunul do šestnáctky Dušanovi Mackovi, kterému sice míč ukopl hostující obránce, ale přesně na Kučeru, který svou střelou z osmi metrů k levé tyči překonal hostujícího brankáře. Velká se radovala ze vstřelené branky a těšila se, jak rozhodčí foukne naposledy do píšťalky. To se stalo v 93. minutě a domácí tým i s fanoušky si mohl oddechnout.
Velká n/V.: Sládeček - Machálek, Trýska, Štefánek, Holubík (30. Bárta) - Valášek, D. Macko, L. Macko, Miškeřík - Kohůt, Kučera.
(www.fcvelka.ic.cz)
FC Veselí – Kuřim 0:4 (0:1), 26., 60. a 90. Suchánek, 70. Struhařík,ČK: 35. Laga (V), diváci: 125.
Utkání začalo kvůli problémům hostů na cestě o dvacet minut později. Na samotné utkání by domácí borci asi rádi zapomněli. Ve 26. minutě přišla první rána, když se trefil kuřimský kanonýr Suchánek. O devět minut později přišli Veselané o stopera kapitána Lagu, za strčení do protihráče. Přesilovku využili hosté až v poslední půlhodině, a to dokonce třemi zásahy.
Veselí: Hudeček - Hájek, Smištík, Laga, Huspenina - Šebesta, Smějsa, Grossman (46. Tomeček), Kalfař (75. Prajza) – Svoboda, Klimek (85. Rybníkár).
O víkendu by se měly hrát pouze odložené duely Rosic s Ratíškovicemi a Mikulova s Velkou nad Veličkou.