Křížovi se staly osudným dvě domácí porážky s Líšní a Otrokovicemi. „Nejsme spokojení s výsledky, předvedenou hrou ani propadem v tabulce. Víme, že za všechno nikdy nemohou pouze trenéři, ale mladý tým nutně potřeboval před klíčovými zápasy sezony oživit. Proto jsme se rozhodli pro toto řešení," uvedl sportovní ředitel RSM Hodonín Josef Foltýn.

Jihomoravský tým je po třech porážkách v řadě až jedenáctý. Před čtrnáctou Spytihněví, která je na sestupové pozici, má pouze tříbodový náskok. Navíc na hřišti Slovácké Sparty se Hodonín v sobotu představí. „Nechceme se strachovat do posledního kola. Všichni věříme, že tento důležitý zápas zvládneme," řekl Foltýn.

Ten se s Křížem a Mašou domluvil na spolupráci loni v létě, brněnská dvojice ovšem v Hodoníně nevydržela ani rok. Tým po bývalých ligových hráčích přebírá trojice mládežnických trenérů.

Na lavičku prvního mužstva se na dva zápasy posadí kouč devatenáctky Mario Rossi, který tým vedl už na středečním tréninku. „Docela mě to překvapilo. V Hodoníně jsem ale proto, abych týmu a hlavně klubu pomáhal. Když je potřeba vyřešit kritickou situaci, tak se prostě nemohu otočit zády. Dávám svojí hlavu pod špalek, protože máme pouze dva utkání na to, abychom získali minimálně tři body," řekl ve středu dopoledne Mario Rossi.

Tomu budou při ruce Lukáš Fojtík s Vladimírem Bekrem. Ti podobnou situaci zažili už dvakrát. „Už jsem to říkal i minule, že si dokáži představit spolupráci jedině s lidmi, kterým věřím. A to jsou právě Lukáš Fojtík a Láďa Beker. Vím, že mě nikdy nepodrazí a že společně uděláme maximum proto, abychom divizi zachránili," pronesl Rossi, který podobnou situaci zažil už dvakrát.

Před rokem dokončili Rossi se svými kolegy sezonu místo Františka Ondrůška, na jaře pak nahradili Jozefa Banetku.

Náročný kouč plánuje i v těžké situaci velké změny v sestavě. „Celou noc jsem nespal. Všechno se mi promítalo v hlavě. Uvidíme, co bude na tréninku. Zdravotní stav některých hráčů není dobrý. Mám ale připravených několik variant. Chci, aby hráči cítili tlak a všichni věděli, že jde opravdu o bytí a nebytí v divizi a o budoucnost celého klubu," prohlásil Rossi.

Ten povede ve zbývajících utkáních i starší dorost Hodonína. „Ve středu hrajeme dohrávku s Líšní, v sobotu ránu pojedu s týmem do Vítkovic, ale koučování nechám na asistentovi Bekerovi. Já se budu soustředit na odpolední utkání ve Spytihněvi," dodal Rossi.