Naopak Trauben, který hrál ve druhém kole více než hodinu bez vyloučeného Podrazila, si musí na první body minimálně týden počkat.Vracovu se po pádu z divize daří. Celek z Hodonínska dokázal v domácím prostředí navázat na výhru z Křenovic a i když herně o víkendu nijak nezářil, díky dalšímu bodovému importu může hrát v následujících zápasech úplně v klidu.

„Se vstupem do sezony musíme být spokojení. Se dvěma výhrami jsme absolutně nepočítali. Chtěli jsme mít po dvou zápasech tři body, že jich máme šest, je něco navíc," uvedl domácí kouč Libor Řihák, který vedl Vracov společně s Antonínem Píštěkem. Hlavní trenér Petr Bezouška byl totiž v době utkání na dovolené.

Zato druhý tým loňského ročníku první B třídy je po dvou kolech bez bodu a v Hroznové Lhotě pomalu začínají být na poplach.

„Naše situace není dobrá. Navíc teď nás doma čeká těžký zápas s Velkou nad Veličkou. U nás je to ale všechno o první brance. Pokud bychom se i s Kněždubem dostali do vedení, vypadalo by to úplně jinak," řekl hostující trenér Josef Pavlica.

Jeho tým není na začátku letošního ročníku v optimální formě, což potvrdil i výkon Hroznové Lhoty v prvním poločase. Hosté se ve Vracově v úvodní části po většinu času bránili, naopak na střel brankáře Pelíška se dostávali spíše výjimečně.

Domácí tým byl herně lepší a ze své převahy vytěžil i několik šancí. Kapitán Vybíral hlavičkoval po rohovém kopu vedle. Mimo skončil i trestný kop Lopraise.

Byl to právě rychlonohý vracovský forvard, kdo dělal hroznolhotské obraně největší problémy.

Známý okresní kanonýr byl i na začátku jediné gólové akce. Po Lopraisově průniku se míč dostal k osamocenému Kudlíkovi, který se elegantně zbavil protihráče a obloučkem přes gólmana Juráska poslal balon do sítě.

Druhý úder si dali hosté sami. Lukáš Podrazil ostře fauloval na polovině hře a po druhé žluté kartě byl vyloučen. „Bylo to zbytečné vyloučení. Lukáš oslabil celý mančaft," zlobil se na svěřence Pavlica.

Vracov mohl přesilovku rychle využít, ale Lopraise v jasných šancích vychytal Jurásek.

Hroznovou Lhotu vysvobodila na hřišti okresního rivala až poločasová přestávka. Trauben totiž po přestávce nečekaně ožil, na trávníku převzal iniciativu a začal i v deseti soupeře přehrávat.

Do vyložených šancí se ale hosté dlouho nemohli dostat. Trestné kopy Bíly a Falešníky neznamenaly pro zkušeného brankáře Pelíška žádné nebezpečí.

V 70. minutě mohl definitivně rozhodnout střídající Mlček. Jednadvacetiletý m,adík ovšem hrubou chybu Jegly v rozehrávce nepotrestal.

Zaváhání ovšem přišlo i na druhé straně. Pelíšek dlouho otálel s odkopem, Falešník se sice zmocnil míče, ale podle asistenta rozhodčího Daněčka už balon překročil postranní čáru.

Sprint přes celou šíři hřiště a následné protesty Ondřeje Bíly už byly zbytečné.

Hroznová Lhota v závěru sahala po vyrovnání, ale šance Petra Lipčíka šla těsně vedle. V závěrečných minutách domácí tým dvakrát podržel Pelíšek, který nejprve bravurně vyrazil hlavičku Petra Lipčíka, a pak si poradil i s ránou střídajícího Janíčka.

„Z výsledku jsem zklamaný. Myslím si, že jsme si za výkon ve druhém poločase zasloužili minimálně bod. I v deseti hráčích jsme Vracov přehrávali. Proto jsem klukům za předvedený výkon poděkoval," řekl Pavlica.

Ten měl ze soupeře respekt „Z Vracova jsme měli obavy. I na stránkách Křenovic bylo, že podobného soupeře dlouho neměly. Nakonec jsme zjistili, že se dá hrát s každým," uvedl hostující lodivod. „Překvapilo mě, že domácí nebyli po změně stran vůbec aktivní. Soupeř zalezl a čekal na konec," přidal Pavlica.

Domácí odcházeli do kabin se smíšenými pocity. „Tři body bereme, ale s předvedenou hrou nemůžeme být v žádném případě spokojení. Soupeř nás ve druhé půli i v deseti hráčích jednoznačně přehrával, měl dvě vyložené šance a klidně mohl i vyhrát," pronesl Řihák.

Podle něj může za špatný výkon ve druhé půli více okolností. „Je to v hlavách hráčů. Kluci nehráli to, co bychom po nich chtěli. Chyběla nám především záloha. Na druhé straně na přípravu jsme měli málo času. I kvůli tomu chybí některým hráčům fyzická kondice," připomněl Řihák, který ocenil především výkon nestárnoucího brankáře Pelíška. „Roman nás podržel. I když udělal jednu hrubou chybu, odchytal velmi dobrý zápas. Z ostatních hráčů nemám koho vyzvednout," dodal Řihák.

1.B třída skupina C, 2.kolo

FC Vracov – Sokol Hroznová Lhota 1:0 (1:0)
Branka: 24. Jiří Kudlík
Rozhodčí: Richter – Monček, Daněček (Bušek)
Žluté karty: Červinka, Kudlík, Procházka, Kotásek – O. Bíla, Podrazil
Červená karta: 26. Lukáš Podrazil (Hroznová Lhota)
Diváci: 200
Vracov: Pelíšek – L. Příkazský, Chovanec, Vybíral, Procházka – Kudlík (81. I. Mezihorák), Kotásek, Čožík (90. Kadleček), Červinka (67. Mlček) – Loprais, Kozák (62. P. Klajba).
Hroznová Lhota: Jurásek – Jegla, Schwarziber, P. Lipčík, Suchý – Pravda, L. Lipčík, Bíla, Podrazil – Durna (29. J. Lipčík), Falešník (77. Janíček).