Milotice narazily na tradičně velmi dobře připraveného soupeře. Hroznová Lhota znovu předvedla, že patří mezi nejtechničtější celky první B třídy. „Hosté byli po kombinační stránce fantastičtí, měli úžasný přechod do útoku. Byli rychlí, podporovali je i obránci, ale hráli pouze po šestnáctku a tlak si vytvořili pouze po standardních situacích, které jsme znovu dokázali eliminovat," uvedl milotický předseda Richard Dobeš.

Domácím pomohl navrátilec v sestavě Lukáš Hofr. Zkušený fotbalista nastoupil po disciplinárním trestu a ve hře Milotic byl hodně znát. „Hodně nám pomohl a společně s Antošem vytvořili neprodyšnou hradbu," ocenil Dobeš. Trauben měl herně navrch, do vyložených šancí se ale nedostal. Domácí tak nebezpeční nebyli, přesto i oni několikrát zahrozili. Z boku na hostujícího gólmana šel sám Vaněk, který ale Smetku nepřekonal. „Hrál se fotbal mezi šestnáctkami. Hroznová Lhota byla třicet minut výrazně lepší, my jsme se k ničemu pořádnému nedostali," řekl Dobeš.

Domácí se vypořádali i se ztrátou Antoše, který do druhého poločasu již nenastoupil. Milotičtí se i po přestávce spíše bránili, ale hráčům Hroznové Lhoty chyběl ve finální fázi klid i přesnost. Rozhodnutí padlo v 68. minutě, kdy přišla šťastná chvíle Radka Kundraty. Navrátilec z Rakouska dostal míč na svoji kouzelnou levačku a zpoza šestnáctky uklidil míč přízemní ranou do sítě. Hosté přidali na obrátkách. Hroznovka protivníka zamáčkla, ale ve zbytku utkání hrozila už pouze po standardních situacích a rohových kopech. „Všechno jsme to odvrátili," řekl Dobeš, který k první nule v sezoně poblahopřál mladému brankáři Grufíkovi. „Odchytal slušný zápas," pochválil mladíka bývalý útočník. Současný milotický šéf ale za přístup a výkon ocenil celý kolektiv. „Kluci si proti výbornému soupeři mákli. Odměnou jim je cenné vítězství a pohled na tabulku. Tak vysoko jsme dlouho nebyli, ale stále stojí nohama pevně na zemi. Současné postavení si ale užíváme," dodal Dobeš.

Vacenovice si jasně poradily s Hovorany

Třetí Vacenovice společně s vedoucími Miloticemi zůstávají v první B třídě jako jediní bez porážky. Mužstvo vedené trenérem Petrem Bezouškou zvládlo utkání v Hovoranech, kde bez větších problémů zvítězilo 4:0. Hosty za dalšími třemi body nasměroval slovenský útočník Marián Rehák, další góly Vacenovice přidaly po přestávce. Mladého brankáře Kučeru postupně překonali Knotek, Sladký a Petrucha.

Hovorany proti okresnímu rivalovi zahrozily pouze jednou. Brankář Jaštík se však v úvodu střetnutí překvapit nenechal a ve zbytku utkání už pouze přihlížel počínání svých spoluhráčů v poli, kteří na trávníku dominovali. V prvním poločase ještě domácí drželi se soupeřem krok, ale ve 31. minutě inkasovali první gól. Vacenovice poslal do vedení po vysunutí přihrávkou za obranu Rehák, který uklidil balon do sítě podél vyběhnutého Kučery. Slovenský útočník mohl dát v úvodní části ještě jednu branku, ale na pozorného Kučeru si v samostatném úniku nepřišel. Hosté byli dál nebezpečnější, kapitán Sladký trefil ve slibné pozici břevno. Další centry a přihrávky odvrátila pozorná hovoranská obrana. Vacenovická defenziva tolik práce neměla. Druhá půle už vyzněla jasně pro hosty, kteří svoji herní převahu vyjádřili dalšími třemi brankami. Na 2:0 zvýšil po Mírovského přihrávce Knotek, třetí gól přidal Sladký, který proměnil pokutový kop nařízený za faul na Reháka, a zasloužený triumf hostů pečetil Petrucha.

Bývalý hráč Hodonína, Dubňan či Ratíškovic na přední tyči přeskočil obránce a hlavou usměrnil míč do sítě. Hovorany se na odpor nezmohly. „Domácí mě trochu zklamali. Čekal jsem od nich lepší výkon. My jsme ale přistoupili k utkání dobře a zaslouženě zvítězili," uvedl po utkání vacenovický brankář Marek Jaštík.