Dárek si Dambořičtí dali již v předstihu, když první mužstvo s velkým náskokem ovládlo třetí třídu skupinu A a po roce se vrátilo zpět do okresního přeboru. „Tato soutěž je naším maximem," říká jednatel Sokola Michal Konečný, který vyšší třídu v obci na Kyjovsku nezažil ani si ji nevybavuje. „Nejsem sice pamětník, ale první B třídu jsme tady nikdy nehráli," prohlásil Konečný.

I v Dambořicích se stejně jako v ostatních okolních klubech v minulosti střídala lepší období s těmi horšími. „Několik let se u nás fotbal vůbec nehrál. Klub se však pokaždé podařilo obnovit," řekl dambořický činovník.

Úspěšná éra přišla 
v sedmdesátých a osmdesátých let minulého století, když Sokol patřil k předním týmům okresního přeboru. „Měli jsme áčko, béčko, dorost i žáky," upozornil  Konečný. Ten se společně s předsedou Radkem Gistrem a dalšími kolegy z výkonného výboru snaží na úspěchy z minulosti navázat.

Radost dambořickým funkcionářům i fanouškům v poslední sezoně dělalo hlavně první mužstvo, které se po roce vrátilo zpět do okresního přeboru. „Byl to náš hlavní cíl," přiznal Konečný.

Pilířem zadních řad naftařů je Tomáš Maleňák. „Hrával za dorost v Kyjově a svými kvalitami určitě převyšuje třetí třídu i okresní přebor. Jsem rád, že se nám ho daří v Dambořicích držet," řekl jednatel Sokola.

Důležitou postavou je univerzál Karel Půček, jenž do Dambořic přišel před dvěma lety na hostování 
z Kyjova. „Je na něm vidět, že hrával vyšší třídu. Kluci k němu vzhlížejí a co řekne, to je svaté," pronesl Konečný. Nejlepším střelcem byl Petr Hovězák. Ten byl v klubu na hostování z Archlebova.

Zmiňované opory by měly stejně jako brankář Lukáš Hanák z Hostěrádek v Dambořicích zůstat.

Vedení klubu jinak žádné velké změny neplánuje. „Chceme stavět na hráčích, kteří si postup vykopali. Doufáme, že nebudeme někde na chvostu. Chceme hrát v horní polovině tabulky," říká Konečný.

Na další postup ale staronový účastník přeboru nemyslí. „Nikam se netlačíme, kupovat hráče kvůli vyšší soutěži taky nebudeme. V okrese se chceme zabydlet, pokud by nám sezona náhodou vyšla, tak bychom postup ale přijali," uvedl Konečný.

Toho mrzí, že Dambořice přišly o derby s Uhřicemi i Násedlovicemi. Prvně jmenovaný rival totiž šel z druhého místa do první B třídy, Morávia zase zůstala ve trojce. „I když se nám v derby s Uhřicemi většinou nedařilo, pro diváky je to velká škoda," míní Konečný.

Zklamaná je i ta část fanoušků, která věřila, že vedení Sokola přihlásí do nového soutěžního ročníku béčko, jak se v obci a okolí spekulovalo. „Debata byla velká. Iniciativa vzešla hlavně z řad hráčů, kteří v prvním mužstvu nedostávají tolik prostoru a na hostování jít nechtějí," uvedl Konečný. „Nakonec jsme tuto myšlenku zavrhli, protože se nám nepodařilo sehnat dostatečné množství hráčů," dodal.

Jedním z hlavních cílů dambořického vedení je udržení dorostu i za pomoci okolních klubů z Hostěrádek, Násedlovic, Želetic či Žarošic. „Většina kluků v dorostu je místních. I v budoucnu chceme sázet na vlastní hráče," říká jednatel Sokola.

Problémy s nedostatkem mládežnických hráčů dambořické činovníky momentálně netrápí. „Dáme dohromady starší žáky, kteří hrají sedm plus jedna, družstvo mladší a starší přípravky. Máme také dost zapálených rodičů," pochlubil se Konečný. „Víme, že mládež je jediná naše budoucnost. Jinou cestu nevidíme," pronesl.

Naftaře netrápí ani nedostatek financí. I když na Messiho či Ronalda Dambořice nemají, třísettisícový rozpočet dokáží pokrýt. „Není to tak horentní suma, jak si někdo může myslet. Rozhodně nám sem nafťáci necpou peníze horem dolem," vyvrací spekulace o štědrých finančních injekcích Konečný.

Na podporu obce si však Dambořičtí stěžovat nemohou. „Podporuje nás velkou měrou. Finančně i materiálně. Říkáme to na každé valné hromadě. Bez podpory obce by se u nás fotbal na takové úrovni v žádném případě nehrál. Starostovi a dalším zastupitelům musíme jenom děkovat," dodal Konečný.