Reprezentaci České republiky do devatenácti let čeká v boji o postup na závěrečný turnaj Mistrovství Evropy Nizozemsko, Rusko a Izrael. Rozhodl o tom listopadový los ve švýcarském Nyonu.

„Skupina je to těžká, ale zase na druhé straně nás čeká zajímavá konfrontace s předními mládežnickými týmy v Evropě,“ řekl na oficiálních stránkách českého fotablového svazu trenér devatenáctky Jaroslav Hřebík. „Potěšitelné je, že budeme hrát v domácím prostředí,“ zdůraznil Hřebík.

Podle bývalého kouče Jablonce a Sparty je největším favoritem skupiny Nizozemsko. „Postoupilo, aniž by ve třech zápasech inkasovalo jediný gól. Rusko vyhrálo ve skupině dva zápasy, ale v posledním vzájemném utkání jsme v Rusku remizovali tři tři. A kdyby proměnil Václav Kadlec některou ze svých šancí, mohli jsme i vyhrát. Nemůžeme podcenit ani Izrael, který v posledních letech udělal v mládežnických kategoriích velký pokrok,“ pravil Hřebík.

Mezi největší hvězdy Hřebíkova výběru určitě patří útočník Sparty Václav Kadlec, forvard Udine Matěj Vydra nebo záložník Baníku Ostrava Anotnín Fantiš.

Pátá skupina Elitní části kvalifikace se uskuteční od osmnáctého do pětadvacátého května v Kyjově, Mutěnicích, Šardicích, Břeclavi a Lanžhotě. Český výběr vedený Jaroslavem Hřebíkem se postupně střetne s Ruskem, Nizozemskem a na závěr s Izraelem (24.5.). O přesném místě konání jednotlivých zápasů se teprve bude rozhodovat. Podle informací Hodonínského deníku bude úvodní dva duely hostit Kyjov. Na závěrečný šampionát, který bude pořádat na přelomu července a srpna Rumunsko, postoupí pouze vítěz.

Na Slovácko přijede i řada známých fotbalových osobností. Kvalifikaci devatenáctek si nenechá ujít ani bývalý reprezentační kanonýr Pavel Kuka. „Už delší čas se na jih Moravy chystám a toto je dobrý důvod se tam podívat. Chtěl bych na jihu Moravy uspořádat i nějakou akci Czech teamu 96. V minulém roce už to vypadalo nadějně, ale nakonec z toho sešlo. Doufám, že se to podaří letos,“ uvedl na oficálním webu Jihomoravského fotbalového svazu Kuka.

Program kvalifikace ME U-19

19. května

Česká republika – Rusko (Kyjov)
Nizozemsko – Izrael (Kyjov)

21. května

Česká republika – Nizozemsko
Izrael – Rusko

24. května

Česká republika – Izrael
Nizozemsko – Rusko

Kvalifikační skupiny:

skupina: Belgie, Estonsko, Portugalsko, Chorvatsko
skupina: Španělsko, Anglie, Švýcarsko, Černá Hora
skupina: Francie, Slovensko, Bělorusko, Řecko
skupina: Itálie, Irsko, Ukrajina, Polsko
skupina: Nizozemsko, Rusko, Izrael, ČR
skupina: Srbsko, Norsko, Wales, Moldávie
skupina: Německo, Turecko, Maďarsko, Makedonie