„Od kluků jsem věděl, že měli s Baníkem v minulých zápasech smůlu. Jsem rád, že se nám to podařilo zlomit,“ uvedl v útrobách kyjovského stadionu hrdina derby.

Přikryl nejprve poslal svůj tým v 6. minutě do vedení, po půlhodině hry překonal šikovný fotbalista brankáře Mačudu podruhé. „Od začátku jsme hráli naplno, dali jsme dva rychlé góly a to podle mě rozhodlo,“ pravil Přikryl.

Jeho první branka byla výstavní. Na chytrou střelu pod břevno neměl mladý brankář Baníku šanci dosáhnout. „Zkoušel jsme to v minulých zápasech minimálně třikrát a padlo to tam až teď. Jsem za to rád. Je to super,“ uvedl Přikryl.

Kyjov po dvou zápasech zase naplno bodoval. „Měli jsme za sebou dva smolné zápasy. Teď už musíme zase jenom vyhrávat,“ sdělil Přikryl.

Bodovat by začít měly i Ratíškovice, které v derby sice vyloženě nepropadly, ale na domácí tým v neděli prostě neměly. „Domácí nás přehráli ve středu hřiště. My jsme navíc špatně bránili. Kyjov byl prostě lepší,“ nevymlouval se po utkání kapitán Baníku Milan Koplík.

Ratíškovice prohrály s Kyjovem po dvou a půl letech. „Soupeř má určitě zkušenější tým než měl v minulých sezonách. Domácí navíc dokázali proměnit šance, v minulosti tomu tak vždy nebylo,“ řekl Koplík.

Baník po delší době zase trápí disciplína. Derby poznamenalo i střídání Tomáše Voříška, který se nepohodl se spoluhráči a do druhé půle odmítl nastoupit. „Takové věci by měli zůstat v kabině. Bohužel někteří kluci si dělají co chtějí. Ale to si musí vyřešit sami se sebou,“ pravil Koplík.