Domácí vedl nový trenér Zdeněk Lorenc, který se musel obejít bez obránce Půčka a navrátilce z Rakouska Holečka. Dořešen zatím není ani příchod velického forvarda Kučery. V Osvětimanech rozšířil kyjovskou kolonii záložník Tomáš Macek. V létě klub opustilo i trio opor Velecký, Fišer a Chaloupka.

Kyjov vstoupil do utkání špatně a už v 8. minutě po hezké trefě Klopara prohrával. Ještě před tím vyzkoušel Cahlíkovu pozornost Maška. Domácí se vyrovnání dočkali ve 24. minutě. Po standardní situaci doklepl míč za gólmana Tišnovského dlouhán Vinca. Byla to první vážnější situace před hostující brankou. Následně si gólman Tišnovský poradil se střelami Přikryla a Možíše. To však bylo na dlouhou dobu vše.

V největší šanci zápasu se po hodině hry ocitl Karásek, který pálil ze dvou metrů pouze do břevna. Kyjov svého soupeře zatlačil až v poslední dvacetiminutovce. Po centru Přikryla nejprve hlavičkoval Vinca do břevna, následný Přikrylův rohový kop netrefil v dobré pozici kapitán Macek, střela Možíše skončila těsně vedle. A jelikož se na konci utkání neujaly ani pokusy Přikryla a Bátory, skončil zápas spravedlivou remízou.

„Spokojený jsem tak na půl. Samozřejmě, že jsem chtěl tři body. Máme však nový mančaft a chvíli potrvá, než si sedne. Kluci dělali chyby v rozehrávce. Soupeř byl nepříjemný, hrozil zejména po rychlých brejcích. Chce to větší důraz v pokutovém území a podržet míč na polovině soupeře,“ řekl po utkání domácí lodivod Zdeněk Lorenc.

Kyjov - FC Kuřim 1:1 (1:1), branky: 24. Vinca - 8. Klopar
Kyjov: Cahlík - Sv. Macek, Laga, Žaroský, Flašar - Kovařík, Přikryl, Bátora (Bartoň), Hlůpik (Šprta) - L. Možíš, Vinca (Drápal)