Kyjov nastoupil do utkání bez Tomáše Randy, který byl na oslavě, ale už s posilou Ondřejem Zýbalem. V domácí sestavě nechyběl ani bývalý hráč Kyjova Petr Šimčík.

A byl to právě domácí útočník, který jako první vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana Chromého. Šimčíkův pokus ovšem mířil hodně vedle. Morkovice poslal do vedení po Handlově přihrávce Žourek. Kyjov mohl vzápětí srovnat, ale Kroutilík přestřelil ve vyložené šanci branku.

Další příležitost měli domácí, za nepozorného Chromého musel v brance zaskočit Karel Půček. Do šance se dostal i Zýbal. Ten dokonce prostřelil domácího brankáře Veselého, ale jeho střelu z prázdné branky vykopl domácí zadák. Na druhé straně se Chromý vyznamenal při šanci Svobody.

Následně na sebe znovu upozornil Zýbal. S jeho střelou si Veselý bez větších obtíží poradil.

Do druhé půle lépe vstoupili domácí, ale nejprve tutovku nedal Tesař a o chvíli později Handl trefil hlavou tyč. Příležitost ke skórování měl po změně stran i Kyjov. Nejprve předvedl po nevydařené malé domů artistický zákrok Veselý. Brankář Morkovic zastavil míč těsně před brankovou čarou.

Další velkou šanci měl Zýbal. Jeho pokus zmařil výtečný gólman Veselý.

Gól padl na opačné straně. Po centru Šimčíka trefil hlavou šibenici Kapounek. Morkovice mohly v závěru přidat další branky, ale Kapounek ve vyložené šanci selhal. Šimčíkova hlavička zase skončila na břevně. V posledních minutách Tesař přihrál do vyložené šance Kapounkovi, ale ten opět nenašel recept na Chromého.

Kyjov tak v přípravě odešel po druhé poražen. Po Otrokovicích si na ambiciózní tým vyšláply také Morkovice.

FC Morkovice - FC Kyjov 1919 2:0 (1:0)
Branky: Žourek, Kapounek
Kyjov: Chromý – Půček (Strmiska), Červinek, Maniatis (Šprta), Víšek - Beck, Spáčil, Přikryl, Kučera (Z. Možíš) - Kroutilík, Zýbal (L.Možíš).
Morkovice: Veselý – Nevřala, Svoboda, Bleša, Havlík – Tesař (60. Kapounek), Hlaváček, Handl, Žourek (65. Koláček) – Šimčík, Valášek.