Konfrontace dvou předních týmů loňského ročníku Zlínského a Jihomoravského krajského přeboru vyzněla jednoznačně ve prospěch Boršic, které měly zápas plně ve své moci. Hosté po organizačních změnách uvnitř klubu nastoupili v silně omlazené sestavě, která neměla proti zkušenějšímu a kvalitnějšímu týmu domácích žádnou šanci. Od ještě vyššího debaklu uchránil Kyjov skvělými zákroky gólman Kůřil. V Šimečkově výběru opět nastoupil testovaný Mušálek z Koryčan a poprvé i Šustr s Klvaňou, kteří na jaře oblékali dres vítěze první A třídy z Kněžpole. „Všichni tři nováčci svými výkony v tomto utkání naznačili, že by mohli být pro Boršice přínosem," uvedl na klubovém webu bývalý šardický funkcionář Jaroslav Hastík, který v současnosti působí právě v týmu z Uherskohradiš­ťska. Brankový účet otevřel už ve 4. minutě hbitý Konrád, jenž po ideální kolmici zezadu obešel i vybíhajícího Kůřila a pohodlně poslal domácí do vedení. Poté stejný hráč své další dvě tutovky zahodil, podobně jako M. Dufek krátce po něm. Skóre se tak měnilo až v 37. minutě, kdy Konrád šikovně přepustil míč zabíhajícímu Kuzmovi, a ten levačkou umístil míč přesně mimo dosah kyjovského gólmana. Hosté se za celý poločas zmohli ke dvěma útočným akcím, které ovšem pozorný Remeš ve spolupráci s nově složenou obranou bez sebemenšího zakolísání vyřešil.

Gólový vstup do druhé půle opět obstaral boršický kanonýr Konrád. Obraz hry, která se stále odvíjela převážně před Kouřilovou brankou, se nezměnil ani po vystřídání na obou stranách. V 65. minutě se odvážně do vápna prosmýkl A. Brzica a po faulu na něj se kopala penalta. „Exekutor Kuzma za už rozhodnutého stavu přistoupil trochu ležérněji, když místo přímého zakončení zvolil poněkud kostrbatou variantu s rozehrávkou na Konráda, který mu navíc míč ještě vrátil. Jeden z kyjovských beků jejich laškování ve vápně rázným zákrokem přeťal a Kuzmu o míč ještě před zakončením obral," popsal netradičně zahranou penaltu Hastík. Domácí hráči však už v následující minutě svoji lehkovážnost napravili aktivně hrajícím stoperem Vaškem, který nekompromisně zakončil Konrádovu perfektní přihrávku z levé strany. Výhru Boršic podtrhl průbojný Šustr, jenž se svou rychlostí a důrazem prosadil středem obrany soupeře a Kůřila po zemi propálil popáté.

Dali dvě branky, ale v přípravě opět nevyhráli. Fotbalisté Mutěnic prohráli v silně kombinované sestavě s Holíčem 2:4. Zápas se hrál na hřišti v Kopčanech. „Těžko mohu být spokojený s obrannou hrou, když dostaneme tolik gólů. Ale pořád je to jenom příprava. Navíc jsme hráli v hodně improvizované sestavě," uvedl trenér Mutěnic Petr Zemánek. Ten v neděli postrádal kromě zkušeného trojlístku Válek, Koštuřík, Němčický ještě Trávníka a Lamáčka

Celek z Hodonínska se prosadil až za nepříznivého stavu 0:2. Ve druhé půli snížil obránce Kupčík. Holíč následně vinařům znovu odskočil na rozdíl dvou branek. Mutěnice sice dokázaly v 88. minutě přípravný duel zdramatizovat, ale na gól Marcela Čepila odpověděli domácí čtvrtou brankou. „Pro nás to byla užitečná zkouška. Holíč je kvalitní soupeř. Navíc v přípravě je o něco dál," pravil Zemánek. Podle něj sehrála klíčovou roli nesehranost.

Vinaře čekají v nadcházejícím týdnu dva přípravné duely. Ve středu vyzvou Mutěnice divizní Hodonín a v neděli se utkají v předkole Poháru FAČR se Spytihněví.

Třetí účastník krajského přeboru, Slovan Bzenec, měl o víkendu volno. Zápas ve Veselí nad Moravou odehrají svěřenci kouče Libora Škodíka až ve středu. V neděli se pak Hrotek a spol. představí v Dubňanech.