„Byl to typicky první přípravný zápas. Chtěli jsme se seznámit s hráči, protože jak kouč Ondrůšek, tak ani já kluky moc neznáme. Chtěli jsme vidět, jak se na hřišti chovají a jak reagují na určité situace. Zápas určitě splnil účel. Obrázek o hráčích jsme si udělali,“ uvedl Ondrůškův asistent a zároveň nový vedoucí kyjovského mužstva Radek Grdina. Ten hráče po nevydařeném utkání nezatracuje. „Kostra týmu je slušná. Když se mužstvo vhodně doplní, tým nebude špatný,“ řekl Grdina.

Kyjov přijel do Uherského Brodu s devatenácti hráči. Modrý dres navlékli i čtyři nováčci, kteří jsou ve slováckém celku na zkoušce. Jejich jména zatím vedení klubu tají. „Zatím není nic jistého, proto bychom o nich neradi mluvili,“ pravil Grdina. Do přípravy se zapojili i navrátilci z hostování Zdeněk Možíš, Michal Kůřil a Tomáš Šprta.

První poločas ovšem příliš fotbalovosti nepřinesl. Na hráčích obou týmů byla herní pauza znát. Domácí využili jedinou šanci první půle. Brankář Štěpán inkasoval gól v 18. minutě. Kyjov poprvé ohrozil branku Uherského Brodu až ve 44. minutě. Pokus Víška skončil mimo.

„První půle byla pro diváky velmi nezajímavá. Hra se sice přelévala ze strany na stranu, ale dění se odehrávalo pouze mezi šestnáctkami. K vidění byla hromada nepřesností. Kluci byli hodně nervózní, chtěli se předvést, ale moc jim to nešlo. Branku jsme dostali po sérii chyb v obranné fázi,“ zhodnotil první půli Grdina.

Úvodní duel ovlivnilo i nepříjemné počasí. „Ke kvalitě utkání nepřispěl ani silný vítr. Ale na něj se nevymlouváme, podmínky byly pro obě mužstva stejné,“ pravil známý fotbalový funkcionář.

Kyjov se ve druhém poločase zlepšil. Domácí branku ohrozili hosté krátce po změně stran hned třikrát. Dvě rány postrádaly razanci, třetí přesnost. V největší šanci Kyjova se objevil mladík Zdeněk Možíš. Toho ovšem domácí brankář vychytal. Na druhé straně se vyznamenal i gólman Kůřil.

Celek z Hodonínska mohl v závěru srovnat, ale vyložená šance jednoho ze zkoušených hráčů zůstala nevyužita. „O poločase jsme vystřídali sedm hráčů. Hra se rapidně zlepšila. Lépe jsme se pohyboval i kombinovali. Po změně stran jsme předvedli několik pěkných akcí, bohužel se zakončením jsme byli na štíru,“ pronesl Grdina.

Kyjov za týden zajíždí k dalšímu přípravnému duelu do Morkovic. „Vedoucí tým zlínského krajského přeboru nás určitě prověří. Čeká nás kvalitní tým, o kterém jdou dobré reference. Utkání odhalíme další naše nedostatky,“ míní Grdina.

Šestý tým krajského přeboru se bude v týdnu připravovat v domácích podmínkách. „V pondělí nás čeká spinning, v úterý zase posilovna. Ve středu mají kluci volno. V závěru týdne se pak přesuneme na umělou trávu,“ informoval Grdina.