Za domácí dvakrát skóroval Martin Riedl, další branky Kyjova přidali Michal Dulovecz, Tomáš Dufek a Ondřej Vajgara. Právě o posledně jmenovaného střelce má kyjovský trenér Miroslav Čada velký zájem. „V zimě skončil v Líšni a trénuje u nás, zda za nás bude na jaře hrát, však není jisté. Problémem je složitá administrativa,“ říká Čada.

Proti Sobůlkám za domácí tým nastoupil také Tomáš Dulovecz. Bývalý obránce Bzence naposledy působil v Moravském Písku, jeho příchod je rovněž v jednání. „Věřím, že se domluvíme,“ uvedl Čada.

Další hráče Kyjov nezkouší. Proti Sobůlkám účastníkovi krajské první A třídy scházeli Bartoň, Rubík a Vajdík. V brance nastoupil dorostenec Měchura, kterého o poločase za rozhodnutého stavu nahradil hráč z pole Martin Klingel. „Byl to jednoznačný zápas. Po většinu času se hrálo pouze na jednu branku. Dali jsme pět gólů, další vyložené šance neproměnili. Výborně za hosty chytal Vlasta Výstup, který zneškodnil snad pět tutovek,“ chválil Čada zkušeného gólmana a dlouholetého kamaráda. „Na druhé straně Sobůlky naši branku za devadesát minut prakticky neohrozili,“ dodal.

Skóre pátečního utkání otevřel Riedl, který se trefil po úniku a zpětné přihrávce Vajgary. Ten připravil i druhý gól Dufkovi. Zkušený forvard zblízka prostřelil bezmocného Výstupa. Na poločasových 3:0 upravil Vajgara sám, když tečoval střelu Čady.

Kyjov měl i po změně stran jasně navrch a svoji převahu vyjádřil dalšími dvěma brankami. Čtvrtou trefu obstaral Riedl, triumf favorita završil obránce Michal Dulovecz, jenž se prosadil po rohovém kopu. Další šance domácí nevyužili.

Osmnáctiletý dorostenec Bochýnek šel dvakrát sám na gólmana Výstupa, ale ani jednou neuspěl. Tutovku zazdili také Riedl s Vajgarou. V koncovce selhali i mladík Jakub Kuchař s hlavičkujícím Michalem Dulovczem.

Kyjov o víkendu čeká ještě jeden zápas. Tým vedený koučem Čadou v sobotu od čtrnácti hodin vyzve na umělé trávě U sila Staré Město.