Oslabený domácí Slavoj, který se musel obejít bez Martina Švestky a Kamila Šuderly, se ujal vedení v zápase po čtvrthodině, kdy snadno prostřelil kyjovského Chvojku Karel Švestka. Hosté však do deseti minut našli odpověď a začínalo se od začátku. To když se z úhlu pod břevno trefil Režný.

Druhá, a jak se později ukázalo i poslední, trefa Podivína přišla z pokutového kopu. Ve 34. minutě byl ve vápně postrčený domácí útočník Sekelem a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil Očenášek. Už za dvě minuty se ale podařilo Kyjovu znovu srovnat, když Létala přeloboval z druhé vlny dobíhající Huška.

„Úvod utkání nám vyšel, využili jsme chyby hostů v obraně. Následně jsme se zatáhli a věřili jsme, že vedení udržíme déle. Bohužel se stal přesný opak," litoval asistent podivínského trenéra Bronislav Krška.

Kyjov totiž v 58. minutě poprvé vedl, když se trefil Dvořák. A vedení už k radosti hrstky fanoušků nepustil. I když se Podivín snažil, pozorná obrana se dostala jen do jediné tutovky. Přízemní střelu ze 75. minuty ale Chvojka zlikvidoval.

Více práce měl na druhé straně brankář Létal. Stihl zlikvidovat ještě dva úniky Kyjovských za obranu, ale v 84. minutě už ho střídající Hesek ze samostatného úniku překonal. Pátou branku do rozhozené obrany přidal v 88. minutě ještě svým druhým zářezem Režný, kterému naservíroval míč před prázdnou branku Kučera.

„Věděli jsme, že nás Kyjov asi přehraje, protože má větší hráčskou kvalitu. Doufali jsme, že se nedostaneme pod vytrvalý tlak a že z protiútoku budeme moct vstřelit další branku. V poslední čtvrthodině už jsme odešli asi i fyzicky. Ale také psychicky. Hráči už nedodržovali stanovenou taktiku. Ani bych neřekl, že neměli síly, přestože se hrálo druhé utkání ve čtyřech dnech. Spíše naši náhradníci ještě nemají takovou kvalitu, aby mohli borce ze základní sestavy plnohodnotně nahradit. Uvidíme, co předvedeme v sobotu proti Vracovu. Ten hraje zase jiným stylem, který by nám mohl vyhovovat. Začíná se zase od nuly a já věřím, že se minimálně o bod zase porveme," dodal Krška.

Slavoj Podivín – FC Kyjov 1919 2:5 (2:2)

Branky: 14. Švestka K., 34. (pen.) Očenášek – 25. a 88. Režný, 36. Huška, 58. Dvořák, 84. Hesek

Diváků: 200

Podivín: Létal T. – Praks, Řezáč, Martečík, Čapka A., Čapka K. (79. Sádlo), Švestka K., Létal L., Kadrnka, Dudáš, Očenášek

Kyjov: Chvojka – Bartoň (85. Vacula), Víšek, Červinek, Huška, Režný, Kučera (88. Kúřil), Dvořák, Macek (77. Hesek), Horňák, Sekel