Konečný výsledek je pro kyjovské fotbalisty ztrátou. I když svěřenci trenéra Jaroslava Kalince herně nijak nezářili, měli ke třem bodům blíže než soupeř z Břeclavska. „Toto utkání jsme měli zvládnout jinak a lépe. Bohužel jsme neproměnili šance a pouze remizovali. Na druhé straně hosté měli dva nájezdy, takže výsledek je asi spravedlivý. Každopádně je to pro nás velká ztráta," ví asistent kyjovského trenéra Miroslav Čada.

Před dvěma týdny si celek z Hodonínska vyšlápl v okresním derby na Rohatce, v neděli si ovšem nepřišel na Rakvice, které přijely do Kyjova v oslabené sestavě a navíc se nestihly ani pořádně rozcvičit. „Bohužel jsme soupeře asi podcenili," uvedl domácí forvard Jakub Rubík.

Hosté navíc nikam nespěchali. Hráli trpělivě zezadu a spoléhali na rychlé protiútoky. Kyjov se snažil, ale soupeřovu defenzivu dobýval velmi složitě. „Daří se nám proti týmům, které chtějí hrát fotbal. Proti soupeřům, kteří zalezou a brání v šesti lidech, se nedokážeme pořádně prosadit. I když máme v kádru tvořivé hráče, do šancí se nedostaneme," pronesl Čada.

Stejně to viděl i Rubík. „Proti takovým týmů se nám hraje velmi těžce. Neumíme tvořit hru. Naopak nám vyhovuje, když hrajeme na brejky, protože máme rychlá křídla," řekl jednadvacetiletý útočník a autor jediné branky Kyjova v nedělním zápase.

Domácí nevstoupili do utkání dobře a už v 5. minutě mohli prohrávat. Rástočný uháněl sám na gólmana Kůřila. ale mířil vedle.

Rakvice zužitkovaly až druhou příležitost. Po čtvrt hodině se k míči dostal nekrytý Hrazdil, který balon uklidil mimo Kůřilův dosah.

Kyjov byl aktivnější, ale šancí rovněž mnoho neměl. Dvakrát se do zakončení dostal stoper Holeček. Zkušený zadák ale pálil po Čadově i Rubíkově přihrávce pouze do připraveného brankáře Bízy. Gól nedal ani Rubík, který šel sám na rakvického gólmana, ale vracející se hostující zadák na poslední chvíli zasáhl.

Pomalu a nepřesně hrající domácí srovnali až ve druhé půli. Míč do sítě zatloukl důrazný Rubík. Kyjovští hráči po vyrovnání ožili, měli převahu, ale balon za pozorného Bízu podruhé nedostali. Rakvický gólman se vyznamenal především při skrumáži a při prudké hlavičce Rubíka. „Škoda že jsem nepřidal druhý gól," posteskla si domácí devítka.

Rakvice už zahrozily pouze jednou. Mazák Rástočný ale střílel po hezkém vysunutí těsně vedle. „Remíza je pro nás ztráta. Celý zápas jsme byli lepší, drželi jsme balon," dodal Rubík.

Kyjov zůstal v tabulce první A třídy na dvanáctém místě. Nyní ho čeká další důležitý duel v Šaraticích, které mají pouze o bod méně.