Kyjov se v neděli dopoledne musel vypořádat s absencí mazáka Radomíra Víška, který zřejmě kvůli zdravotním problémům vynechá zbytek podzimní části. Na lavičce tak hosté měli pouze pětici dorostenců.

Mizerná návštěva čtyřiceti diváků od začátku utkání sledovala zajímavý ofenzivní fotbal s šancemi a zajímavými momenty před oběma brankami.

Do vedení šli domácí mladíci, když skóre zápasu v 17. minutě otevřel David Presl, který se o den dříve představil i v divizním derby v Hodoníně. Následně se vyznamenal hostující gólman Měchura, který zneškodnil soupeři tutovku. „Pokud bychom inkasovali druhý gól, asi by se zápas vyvíjel jinak," míní asistent kyjovského kouče Miroslav Čada.

Slovácký celek se ovšem zvedl a ještě do přestávky výsledek otočil. Vyrovnání zařídil Zdeněk Bartoň. Hostující záložník se trefil po přetaženém rohovém kopu Riedla a zpětné hlavičce stopera Měsíčka.

Obrat dokonal Martin Dufek. Zkušený forvard přešel přes čtyři protihráče a chytře přehodil gólmana Hübla.

Kyjov měl i po změně stran herně navrch. Svoji převahu hosté vyjádřili i brankami. Na 3:1 zvyšoval Lukáš Klimeš, který ze třinácti metrů napálil do sítě odražený balon po rohovém kopu. Čtvrtý gól vstřelil Martin Dufek. Čtyřiatřicetiletý útočník dostal dlouhý balon za domácí obranu, který s přehledem uklidil do branky.

Břeclavští mladíci ale rovněž útočili. Snížení přinesla trefa Tetura, která zřejmě padla po ofsajdu. Pak se po dlouhém nákopu Tomáše Čady prosadil Lukáš Klimeš. Hbitý útočník upravil na 5:2. V té chvíli se zdálo, že se zbytek utkání dohraje pouze z povinnosti. Hráči MSK to ale nezabalili a duel pořádně zdramatizovali.

V 76. minutě proměnil Presl pokutový kop, správně nařízený za faul Kuchaře, kontaktní branku v závěru střetnutí zaznamenal Viktor Kacr. Devatenáctiletý mladík uklidil míč do sítě po rohu hlavou. V té chvíli už Kyjov hrál bez vyloučeného Riedla. Ten uviděl v 89. minutě druhou žlutou kartu a musel ze hřiště.

Břeclavští mohli dokonce srovnat, ale trestný kop ze sedmnácti metrů v nastaveném čase skončil mimo. „I když jsme se v závěru strachovali o těsný náskok, naše vítězství je zcela zasloužené. Bohužel za stavu 5:2 jsme ve středu hřiště nepodrželi balon. Místo toho, abychom zápas v klidu dohráli, tak jsme bránili a čekali, co s námi soupeř udělá," prohlásil Čada.

Rohatec si doma poradil s Rakvicemi

Rohatec – Rohatec si dál drží domácí neporazitelnost. Slavoj v devátém kole první A třídy přehrál Rakvice 3:1 a přiblížil se nedělnímu soupeři na jediný bod. Celek z Hodonínska rozhodl utkání dvěma brankami v prvním poločase, rohatecký triumf završil v poslední minutě Jakub Tomšej.

Rohatec vyhrál zcela zaslouženě, přesto diváci žádnou úchvatnou podívanou neviděli. „Byl to spíše boj, žádný pohledný zápas. My jsme však šli do zápasu s tím, že budeme hrát vzadu na nulu a spíše na rychlé brejky. Nechtěli jsme dostat gól, což nám znovu nevyšlo. Naštěstí branka soupeře přišla relativně pozdě," uvedl rohatecký kouč Marek Antoš.

Jeho tým uklidnily góly po dvou pohledných akcích. Slavoj poslal do vedení Radek Homola, který se ve 23. minutě prosadil po parádním pasu za obranu od krajního beka Dohnálka. Proti umístěné střele k tyči neměl hostující brankář Strýček nárok. Ještě před poločasem Petrák vysunul mladíka Šimánka a ten zvýšil na 2:0.

Těsně před odchodem do kabin mohl Tomšej přidat třetí gól, ale v samostatném úniku trefil tyč. „Pokud by skončil poločas 3:0, nebyl by zápas v závěru tak dramatický," míní Antoš.

Rakvice se ve druhém poločase snažily výsledek zvrátit. Hosté slušně kombinovali na polovině soupeře, ale do vyložených šancí se téměř nedostávali. Střely ze střední vzdálenosti s přehledem kryl pozorný brankář Létal. Rohatečtí fotbalisté pozorně bránili, kontrolovali hru, ale v 85. minutě inkasovali. Přísně nařízenou penaltu proměnil Kubiš.

Celek
z Břeclavska vycítil šanci a
v hektickém závěru vrhl všechny síly do útoku. Rakvice sahaly po vyrovnání, ale v 90. minutě potřetí inkasovaly, když odpor protivníka definitivně zlomil Tomšej. Záložník Slavoje obešel stopera a svůj únik zakončil přesně. „Jsem spokojený. Proti Rakvicím jsme nutně potřebovali bodovat. Nyní nás čeká Blatnice a chceme oba domácí duely zvládnout, protože na tom nejsme tak dobře a chceme se v tabulce posunout nahoru," dodal Antoš.

Blatnický trenér Nemček hráče i přes prohru chválil

Blatnice – Blatnice se dál propadá tabulkou. Celek z Veselska v první A třídě prohrál třetí z posledních čtyř duelů a už je až pátý. Parta kouče Milana Nemčeka doma nezastavila rozjetý Krumvíř, lídrovi krajské soutěže v rušném zápase plném branek a šancí podlehla 2:4. Odpor snaživého soupeře utnul až v nastaveném čase Martin Kmeť.

Domácí trenér Milan Nemček svěřence i po porážce chválil. „S výkonem mužstva jsem spokojený. Odehráli jsme dobré utkání. Líbili se mně hlavně útočníci David Vaněk s Jaroslavem Štefánkem, kteří sice neproměnili několik šancí, ale svým pohybem a důrazem dělali hostujícím zadákům velké problémy," řekl blatnický kouč.

Sto padesát diváků vidělo oboustranně bojovný a svižný zápas. „Celý zápas se hrálo v ohromném tempu, nahoru dolů, hlavně ve druhém poločase s velkým množstvím šancí. Byl to nadprůměrný zápas první A třídy," uvedl Nemček. „Krumvíř ukázal, že je fotbalový. Naši hráči ale utkání odmakali," přidal spokojeně.

Hosté poprvé udeřili v 15. minutě. Hráči Krumvíře nejprve ubránili rohový kop Blatnice a z následného rychlého protiútoku skórovali. Vyběhnutého brankáře Zemana po povedené kombinaci překonal Valenta.

Krumvíř byl dál nebezpečný. Na 2:0 zvýšil Dalibor Adamec. Bývalý hráč Hodonína a Kyjova se hlavou prosadil po rohovém kopu.

I domácí měli šance. Kontaktní branku vstřelil až ve 39. minutě Radek Vyskočil. Na zadní tyči ukrytý blatnický kapitán ze dvou metrů hlavou uklidil přetažený centr do sítě. Úvod druhé půle patřil celku z Břeclavska. Na 3:1 zvýšil krátce po změně stran Valenta.

Pak se oba týmy předháněly v zahazování šancí. Největší tutovku měl David Vaněk, který zblízka pálil nad. Pak měl hrající předseda Blatnice ještě jednu příležitost, ale ze šestnáctky mířil vedle. Ve výhodné pozici následně selhal i Kamil Vaněk. Podobně si na opačné straně vedli i hosté.

Šanci na bodový zisk oživil v 82. minutě Jaroslav Štefánek. Domácí ale na remízu nedosáhli. Blatnice v závěru otevřela hru a v nastaveném čase počtvrté inkasovala. Na konečných 4:2 upravil Martin Kmeť. „Jsem zklamaný, že jsme neuhráli alespoň bod, ke kterému jsme měli blízko," dodal Nemček.

„Myslím, že diváci si přišli na své. Škoda, že utkání svými verdikty kazil rozhodčí," dodal blatnický trenér.