Kyjov přijel do Ivanovic bez zraněného brankáře Štěpána. Celku z Hodonínska chyběli také Půček, Malůšek a Vacula. Na těžkém terénu, místy za hustého sněžení a silného větru, byl Kyjov soupeři hrajícímu třetí nejvyšší soutěž více než vyrovnaným soupeřem.

„Ve druhé půli se počasí umoudřilo, ale pořád se hrálo na sněhu. K vidění byl velmi slušný fotbal bez zákeřností. Oba týmy se snažily kombinovat,“ řekl asistent kyjovského kouče Radek Grdina.

Hned v úvodu zápasu vystrašil brankáře Rosic Kučera. Kyjov se brzy dočkal branky. Gól Režného však nebyl pro údajný ofsajd uznán. „Z naší pozice se to těžko hodnotí. V těchto přípravných zápasech to ale nehraje významnou roli. Bohužel než se kluci stačili vzpamatovat, soupeř zaútočil a vstřelil nám gól,“ uvedl Grdina.

Nedorozumění kyjovských obránců využil Jan Pšikal. Slovan měl v prvním poločase ještě jednu šanci, ale hlavička záložníka Rosic skončila vedle Kůřilovy branky.

Závěr první půle ale patřil Kyjovu. Vyrovnání zařídil z trestného kopu záložník Vančura. Druhou branku Kyjova přidal ve 45. minutě Kučera.

Celek z Hodonínska byl i na začátku druhého poločasu aktivnějším týmem. Mladík Bartoň mířil z dobré pozice těsně vedle, tutovku zazdil po Kučerově přihrávce Macek.

Rosicím pomohlo zranění kyjovského zadáka Víška. Byl to ale Kyjov, který si vypracoval další vyloženou šanci. Svůj únik ovšem Kučera zakončil slabou střelou do náruče rosického brankáře. „Kučera chytá velmi dobrou formu,“ pochválil útočníka Grdina.

Slovan srovnal po hrubce brankáře Davida Vinci, který odkopl míč přímo na Pšikala. Zkušený útočník už neměl problém dopravit míč do prázdné branky. „Byl to zbytečný gól.,“ poznamenal Grdina.

V závěru si šance vypracovaly oba týmy, skóre zajímavého zápasu se však nezměnilo.

„Byl to velmi dobrý zápas. Kluci utkání odmakali. Dokázali si, že i se silným soupeřem mohou hrát dobrý fotbal. Byli jsme Rosicím vyrovnaným partnerem. Možná malinko aktivnější. Na šance jsme ale rozhodně vyhráli. Jenom Kučera zahodil tři tutovky,“ pravil Grdina.

Toho potěšil i výsledek. „Je velmi cenný. Pokud budeme podávat zodpovědné výkony a na hřišti se vždy všichni vydají, dá se hrát s každým soupeřem,“ míní zkušený funkcionář.

FC Slovan Rosice – FC Kyjov 1919 2:2 (1:2)

Branky: Pšikal 2 – Vančura, Kučera
Kyjov: Kůřil (46. Vinca) – Červinek, Hesek, Horňák, Víšek – Maruška (46. Bartoň), Dvořák, Vančura, Z. Možíš (46. Huška) – Režný, Kučera.