„Takových je tam ale víc,“ brání se trenér Zdeněk Lorenc. „Stačí prohrát třikrát po sobě a chytnete blbou šňůru tak jako my.“
Příčiny špatných výsledků jsou podle něj jasné: minimální produktivita. To dokazuje i skóre po patnácti zápasech. Kyjovští napnuli soupeřovu síť pouze třináctkrát. Tým navíc potřebuje nutně posílit. „Víme, kde nás tlačí bota, ale vyztužíme všechny řady,“ konstatuje Lorenc. A jak z krize ven? Jednoduše. Vyhrávat a pravidelně bodovat. Tak prosté to však na jaře nebude. Kdepak. Kyjov čeká těžká bitva.

„Záleží, jak dopadne příprava. Musíme dobře začít odvety. Když uděláme sérii třeba pěti nebo šesti utkání, dostaneme se někam jinam,“ zamýšlí se zkušený kouč, jenž se na lavičku aktuálně posledního celku krajského přeboru postavil během letní přestávky.

„Bohužel jsme nechytli začátek a pak už jsme se vezli. Myslím, že jsme několikrát zcela propadli. Na druhou stranu herně to nebylo tak špatné. Ovšem nemáme výsledky. Hraje se na body,“ hodnotí Lorenc uplynulé měsíce.
Za výsledky si podle něj musí stát celý kádr. Proto odmítl kohokoliv pochválit. „Jsme poslední a já budu někoho chválit? To ne,“ kroutí hlavou. „Nebudu ale ani nikoho hanit. Jsme kolektiv.“

Nejpřesnější muškou se mezi kyjovskými fotbalisty prezentoval na podzim mladý útočník Možíš, který má na kontě pět branek. Ani jemu ale mnohdy zápas nevyšel dle představ. Dvěma góly týmu pomohli záložník Přikryl a stoper Laga. Mezi střelci jsou rovněž Holeček, Vinca, Žaroský a Trlida.
Kyjov má několik týdnů na výrazné zlepšení. Jinak propadne do jámy jménem I.A. třída.