Radost domácích příznivců na městském stadionu v Kyjově byla oprávněná. Tým vedený koučem Jaroslavem Kalincem v krajské soutěži zvítězil poprvé od 7. listopadu, navíc skalp rohateckého Slavoje se vždy počítá. Navíc oprávněný triumf přišel po velmi dobrém výkonu. „Za body jsme všichni velmi rádi. Kluky musím pochválit, od první do poslední minuty makali. Věděli jsme, že po předcházejících ztrátách nutně potřebujeme bodovat, což se nám naštěstí podařilo. V prvním poločase jsme hráli ještě lépe než v tom druhém. Konečně jsme se dostali ze spodu tabulky," prohlásil nadmíru spokojený kyjovský kouč Jaroslav Kalinec.

Jeho tým udělal v neděli dopoledne důležitý krok k záchraně. Zato hosté v boji o postup do krajského přeboru podruhé v řadě nečekaně klopýtli. Před týdnem Slavoj remizoval s břeclavskou rezervou, nyní nestačil ani na Kyjov. „Jsem zklamaný. Hráči se nepopasovali s tím, na co jsme je celý týden připravovali. Věděli jsme, že Kyjov bude bojovat a hrát o všechno. My jsme se dvacet minut vůbec nedostali k brance soupeře. Pak jsme sice nastřelili boční sít, ale jinak jsme žádné šance neměli," uvedl hostující trenér Marek Antoš.

Ten v derby postrádal bojovníky Páleníka, Rezka a Homolu. „To jsou hráči, kteří umějí zabojovat a takové zápasy otočit. Bohužel ti, co byli na hřišti, to nedokázali," povzdechl si Antoš.

Jeho tým se nedokázal za devadesát minut vypořádat s rychlou a důraznou hrou protivníka. „Tento styl fotbalu nám opravdu nesvědčí. Zřejmě nám chybějí typy hráčů, které se dokáží s důraznou hrou protivníka vypořádat. Naše porážka je zasloužená," uznal hostující kouč.

Rohatci se nedařila kombinace, po verdiktech mladého rozhodčího Petka byli navíc zbytečně podráždění. Výsledkem byla nepřesná hra, jednoduché chyby a zbytečné ztráty.

Nabuzený Kyjov zahrozil hned v 1. minutě. Střelu Čady odvracel z brankové čáry stoper Ščevík. Domácí byli v úvodní čtvrthodině jasně lepší. Útočník Adamec však mířil ve skluzu mimo a tečovaná střela Rubíka se otřela o levou tyč Létalovy svatyně.

Slavoj odpověděl Kolaříkovou ranou do boční sítě. Jinak hosté vůbec nebezpeční nebyli.

Kyjov poprvé udeřil ve 20. minutě. Centr Klimeše ještě hostující obrana odvrátila, ale dorážka neobsazeného Rubíka skončila skončila přesně u levé tyči.

Slavoj se dál soužil. Nejblíže vyrovnání byl mladík Jüstel. Jeho hlavičku směřující doprostřed branky gólman Kůřil s obtížemi vyrazil na roh.

Domácí hráči dál dobře. Rychlý kontr přesně zakončil Adamec, ale sudí branku kvůli ofsajdu neuznal.

Kyjovští nepolevovali. Tečovaná rána Čady po trestném kopu skončila na břevně. Slavoj se snažil duel zdramatizovat, ale šance na gól neměl. Vašek zakončoval z hranice šestnáctky nad.

Rozhodnutí padlo v 68. minutě. Fatální chybu Tomšeje ve vlastním pokutovém území při rozehrávce potrestal Bartoň, který zblízka překonal Létala a bylo to 2:0. „Chtěli jsme výsledek zvrátit, ale položil nás do kolen zbytečný gól," lamentoval Antoš.

Slavoj na otočení výsledku neměl a nakonec byl rád, že neprohrál ještě vyšším rozdílem. Domácí ale šance a přečíslení v závěru střetnutí nevyužili. „Těší mě, že jsme vzadu konečně udrželi nulu," dodal Kalinec.

Jeho tým se nyní postaví vedoucím Bučovicím. Rohatec doma hostí v derby Dubňany.

FC Kyjov 1919 – TJ Slavoj Rohatec 2:0 (1:0)

Branky: 20. Jakub Rubík, 68. Zdeněk Bartoň. Rozhodčí: Petko – Vašík, Stávek (Chromek). Žluté karty: Holeček, Rubík – Ruszkowski, Schenel, Vanda. Diváci: 200.

Kyjov: Kůřil – Měsíček, Holeček, Jančík (89. Rajsigl) – Chytka (77. Klimeš), Riedl, Bartoň, Čada, Klimeš – Rubík (90. Vinca), Adamec (73. Kuchař).

Rohatec: Létal – Dohnálek (80. Lábadi), Ščevík, Vašek, Petrák – Tomšej, Vanda, Ruszkowski (46, Netík), Kolařík – Schenel (46. Salajka), Jüstel.