Kyjov srazila chyba Čady při rozehrávce. Ratíškovice udeřily v nastavení

Kyjov – Chyba stopera Tomáše Čady v rozehrávce připravila kyjovské fotbalisty minimálně o bod. Slovácký celek ve 3. kole I. A třídy dlouho držel v Lednici bezbrankovou remízu, v 72. minutě však inkasoval a nakonec na hřišti Moravanu prohrál 0:2. „Je to škoda. Odehráli jsme slušný zápas,“ uvedl kyjovský trenér Miroslav Čada.

21.8.2017

Obránce Kyjova Tomáš Čada (na snímku) se dopustil na hřišti Lednice hrubé chyby v rozehrávce, kterou domácí Moravan nekompromisně potrestal.Foto: Deník / Kopl Libor

Hosté byli v první půli organizovaní, dobře bránili a soupeře před brankáře Měchuru vůbec nepouštěli. Ani hráči Kyjova ale nijak nebezpeční nebyli. V první půli zahrozil pouze Marek Ingr, který trefil z dálky břevno. Jinak toho diváci mnoho neviděli.

Moravan přidal na aktivitě až ve druhém poločase. Lednice protivníka zmáčkla a hlavně díky standardním situacím se tlačila do koncovky. „Domácí měli neskutečnou výškovou převahu. Z toho těžili, i když žádný gól z toho nedali,“ řekl Čada.

Hosté nepříjemné chvíle ve vlastní šestnáctce přečkali a postupem času znovu srovnali hru. V závěru se však Kyjovu zranili Michal Petula s Adamem Kůřilem a na trávník museli dorostenci. „Rozpadla se nám obrana,“ povzdechl si kyjovský trenér.

Hosty srazila hlavně chyba stopera Tomáše Čady, který při rozehrávce lacině přišel o míč a důrazný Pálka nadvakrát dostal míč za Měchuru. Pojistku přidal Očenášek, který po akci do otevřené obrany uklidil balon do odkryté branky.

V té chvíli už hráli hosté na tři obránce. Kyjov mohl výsledek alespoň zkorigovat, ale útočník Klimeš ani jednu ze svých příležitostí neproměnil. Poprvé kromě gólmana Fibingra přehodil i domácí branku, vzápětí pálil daleko vedle. „I když jsme prohráli, kluky jsem za výkon pochválil. Hlavně v prvním poločase jsme byli domácím rovnocenným soupeřem,“ dodal Čada. Jeho tým nyní doma vyzve Velkou nad Veličkou.

I. A třída skupina B, 3. kolo -

TJ Moravan Lednice – FC Kyjov 1919 2:0 (1:0)
Branky: 72. Tomáš Pálka, 86. Zdeněk Očenášek
Rozhodčí: Laštůvka – Válek, Uher
Žluté karty: Vejvančický, Kolaja, Tetur - Bartoň
Diváci: 150

Výhru Baníku zařídili střídající hráči

Spolupráce dvou střídajících hráčů přinesla fotbalistům Ratíškovic první vítězství v letošní sezoně. Obránce Pavel Měsíček, kterého trenér Baníku Petr Kotásek poslal na hrot útoku, aby vyhrával hlavičkové souboje, po dlouhém nákopu usměrnil balon k dalšímu žolíkovi, Pavlu Konečnému, který ve druhé minutě nastavení rozhodl sobotní bitvu s Velkými Pavlovicemi.

Celek z Hodonínska doma vyhrál 1:0 a slaví vydřené tři body. „Bylo to více vítězství vůle než fotbalovosti. Soupeře jsme určitě nepřehráli,“ uvedl domácí trenér Petr Kotásek.

Ratíškovice šly do utkání bez marodů Jankůje, Holečka a Robina Dobeše, zato s Bábíčkem a Vacenovským na hrotu útoku. „Na jejich výkonu je patrný tréninkový deficit. Věřím, že už to bude jenom lepší,“ podotkl Kotásek.

Baník byl od začátku velmi aktivní. Celek z Hodonínska hrál velmi dobře a po pohledných akcích se dostal do dvou šancí. Gól na kopačce měl hlavně kapitán Kundrata, který po přihrávce Šimka pálil pouze do připraveného brankáře Chromka. Jinak Ratíškovice zahrozily střelami Bábíčka a Vacenovského, po standardní situaci pálil těsně vedle Ščevík.

Velké Pavlovice rovněž nebyly odevzdané a protivníka trápily. Hosté potvrdili, že jejich předcházející výhra s Dražovicemi nebyla náhodná. Slavoj měl navrch hlavně na konci utkání, kdy se Baník snažil strhnout výhru na svoji stranu. Hosté často chodili do otevřené obrany protivníka a dostávali se před gólmana Chromého, který mužstvo několikrát podržel.

Domácí kouč Kotásek v závěru poslal do hry Měsíčka s Konečným a změny v sestavě se pětatřicetiletému trenérovi vyplatily. Oba střídající hráči se totiž podíleli na jediné brance zápasu.

Rozhodující okamžik zajímavého střetnutí přineslo až nastavení. Po dlouhém nákopu Měsíček vyhrál hlavičkový souboj pro Konečného, který pohotově uklidil balon do odkryté branky. „Pro nás to byl šťastný, ale obrovsky cenný bod, protože Velké Pavlovice byly nesmírně kvalitní soupeř,“ prohlásil Kotásek.

K výkonu měl ještě výhrady. „Byl upracovaný. V naší hře mi scházela větší lehkost,“ řekl ratíškovický trenér. Přístupu i snahy svěřenců si ale vážil. „Diváky musel fotbal bavit. S Velkými Pavlovicemi je to vždycky vyhecované. Nepatří mezi soupeře, kteří si jezdí pouze zahrát. Naopak chtějí vyhrávat. Proto si výhry nad nimi nesmírně cením,“ dodal Kotásek.

FK Baník Ratíškovice – Slavoj Velké Pavlovice 1:0 (0:0)
Branka: 90+2. Pavel Konečný
Rozhodčí: Dohnal – Kocman, Vajdík
Žluté karty: P. Dobeš, M. Kordula, Šimek – Žaloudek, Nesvatba, Bogiň, Straka
Diváci: 180

21.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Krajský rozpočet je přebytkový, dvě miliardy míří na opravy silnic a dopravu

Rozsvěcení vánočního stromu na brněnském náměstí Svobody 24. listopadu 2017.
45

Rozsvěcení Těsnohlídkova vánočního stromu v Brně sledovaly tisíce lidí

OBRAZEM: Část hodonínské Brandlovy ulice je jako nová. Přibyla stání pro auta

Hodonín – Obyvatelé části Brandlovy ulice na sídlišti Rudolfa Filipa v Hodoníně se dočkali upravených zpevněných ploch a chodníků, nových parkovacích míst, autobusové zastávky a náhradní zeleně. Po čtyřech měsících totiž skončily stavební práce na regeneraci tohoto sídliště.

Lidi postraší smečka rakouských čertů

Židlochovice, Brno /TIPY NA VÍKEND/ - V ulicích Židlochovic vypukne v sobotu děs a hrůza. Po roce tam opět zavítá oblíbený průvod strašidelných rakouských čertů.

Sexistické prasátečko: anticenu získal vtip se souložícím párem na stole

Brno /FOTOGALERIE/ – Vítězný vtip, který ponižuje ženy. Anticenu Sexistické prasátečko organizace Nesehnutí letos získal facebookový příspěvek Free Radia, který označila za nepřijatelný naprostá většina hlasujících. „Dvaadevadesát procent lidí označlo za nepřijatelný obrázek souložícího páru na pracovním stole, který hlásal větu Cesta k úspěchu nemusí být složitá,“ popsala za organizátory Kristýna Pešáková.