„Zápas byl lepší než v Uherském Brodě. Oba týmy podaly na malém úzkém hřišti kvalitní výkon,“ uvedl kyjovský kouč František Ondrůšek.

Kyjov přijel do Morkovic s třiadvaceti hráči. Šanci ukázat se tak dostali všichni fotbalisté. „Mužstvo se dává dohromady. Byla tam spousta nových hráčů, kteří přišli do Kyjova na zkoušku. Někteří jsou ze Slovenska, jiné znám z předchozích působišť,“ řekl Ondrůšek, který měl k dispozici dvacet hráčů do pole a tři brankáře. „Myslím, že je z čeho vybírat,“ míní zkušený lodivod.

První poločas nabídl divákům dobrý fotbal se spoustou šancí na obou stranách. V úvodu několikrát zahrozili domácí, hostující brankář Kůřil byl ovšem pozorný. Kyjov se osmělil až v 16. minutě. Trestný kop Víška skončil půl metru nad brankou Morkovic.

V závěru první půle vystrašil domácího brankáře Veselého Huška. I z dalšího souboje hostujícího záložníka s domácím brankářem vyšle vítězně Veselý.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po změně stran. Oba týmy se snažily, vytvořily si několik slibných příležitostí, ale v koncovce se Morkovice i Kyjov trápily.

„Ve finální fázi to zatím není ono. Ale s tím se musí počítat, každý tým se s tím na začátku zimní přípravy potýká,“ nedělá vědu z chabé produktivity bývalý gólman.

Ten je s přístupem nových svěřenců spokojený. Kdo však bude oblékat kyjovský dres na jaře, je zatím hodně nejasné. „Noví hráči dostanou prostor, aby se ukázali. Se šéfem klubu jsme se domluvili, že do začátku herního soustředění, které bude koncem února, si vybereme osmnáct nebo dvacet hráčů, kteří budou bojovat o body v jarních odvetách,“ pravil Ondrůšek.

Bývalý trenér Šardic a Hodonína má k dispozici i několik hráčů, se kterými pracoval v předchozích klubech. „Otázka je, jak budou zapadat do koncepce a jakou budou mít formu,“ dodal Ondrůšek.

Jeho tým se před vlastními fanoušky poprvé představí v sobotu. Zápas s Mutěnicemi začíná na hřišti U Sila v 15.00.

FC Morkovice – FC Kyjov 1919 0:0
Morkovice: Veselý – Vymazal (46. Svoboda), Bleša, Rozsypal, Havlík – Hlaváček (46. M. Oplt), Valášek, Handl, Krejčí – Hladký (65. Hlaváček), Přecechtílek (65. Skácel)