Domácí tým rozhodl o své výhře třemi brankami v úvodní půlhodině. Hostující útočník Jakub Fridrich sice dvěma přesnými zásahy vrátil v závěru prvního poločasu slovácký celek zpátky do hry o body, ale Janoškova parta čtvrtým gólem z úvodu druhé půle zápas definitivně rozhodla.„Vyhráli jsme zaslouženě, ale Kyjov má mladý tým, který se k nám přijel porvat o výsledek. Nám se povedla hlavně první půle, ve které jsme si vytvořili tříbrankový náskok," uvedl kouč RAFK Rajhrad Jaroslav Janošek.

Jeho tým sice výborně vstoupil do sezony, když ze čtyř zápasů uhrál osm bodů a čeřil přední příčky tabulky. Od té doby ale nebodoval a klesl až na čtrnácté místo. Sérii porážek Rajhrad utnul až proti Kyjovu. „Snad na výhru navážeme v dalších zápasech," přeje si Janošek.

První šance ovšem měli hosté. Rubík byl třikrát sám před domácím brankářem Rauscherem, ale ani jednu tutovku neproměnil. „Je to náš spalovač," řekl hostující brankář Michal Kůřil. „Zápas jsme začali dobře, v prvních pěti minutách jsme měli vést 3:0. Místo toho jsme pak z brejku dostali gól," přidal Kůřil.

Pak však převzal iniciativu Rajhrad, který si v prvním poločase vypracoval snad osm vyložených příležitostí. Hostující gólman Kůřil kapituloval třikrát.

Domácí tým poslal do vedení Ovsepjan, druhý gól přidal Wagner, který proměnil penaltu nařízenou za faul Půčka a na poločasových 3:0 zvyšoval Šimek. „Do té doby jsme měli hru pod kontrolou. Pak si někteří hráči začali myslet, že hrají za Real Madrid a ve druhé půli začalo trápení," uvedl Janošek.

Kyjov po přestávce vyrovnal hru a začal si vytvářet i šance. „Rajhradu ke konci poločasu docházel dech," všiml si Kůřil. Hosty vrátil do hry útočník Jakub Fridrich, který nejprve snížil na 1:3 a následně vstřelil kontaktní branku. Byl to šestý a sedmý gól mladého kyjovského forvarda v letošním ročníku krajského přeboru.

Slovácký celek vycítil šanci a dál se rval o každý míč. „Po přestávce jsme soupeře přehrávali, ale žádnou větší šanci jsme si nevypracovali," pravil Kůřil. Výhru Rajhradu pečetil po ojedinělém brejku Adam Fiala.

Krajský přebor, dohrávka 6. kola

RAFK Rajhrad – FC Kyjov 1919 4:2 (3:2)

Branky: 19. Ovsepjan, 22. Wagner z penalty, 26. Šimek, 52. A. Fiala – 37. a 42. Fridrich. Diváci: 100

Rajhrad: Rauscher – L. Fiala, Reitoral, Haňka, Wagner, Ovsepjan, Homola, Nekvapil, Polák, Šimek, A. Fiala (Neuhybel, P. Vintrlík, J. Vintrlík, Knoflíček, Herzán).

Kyjov: Kůřil – Půček, Bartoň, Rubík, Možíš, Mlýnek, Riedl, Fridrich, Přikryl, Klimeš, Handlíř (Měsíček, Křižka, Vinca, Čada).