Kyjov chce v nadcházejícím soutěžním ročníku vylepšit loňské desáté místo. Žádné velké cíle si ale před novou sezonou neklade. „Zatím je brzy mluvit o nějakých ambicích. Samozřejmě chceme stejně jako většina týmů skončit v horní polovině tabulky. Uvidíme, jak budou vypadat přípravné zápasy. Konfrontace se soupeři z jiných tříd nám nastaví zrcadlo,“ říká kyjovský kouč Miroslav Čada.

V týmu skončil mazák Lukáš Vajdík, který se vrátil do Těmic. Bratři Michal a Tomáš Dulovczovi zase přestoupili do Moravského Písku. Zbytek kádru zůstal pohromadě. „Do tréninkového procesu by se mělo zapojit dvaadvacet hráčů,“ upozorňuje Čada.

Program fotbalistů Kyjova v letní přestávce
Neděle 16. července v 17.00: FC Kyjov 1919 – FS Napajedla (hřiště Ježov)
Středa 19. července v 18.15: FC Kyjov 1919 - Dambořice
Neděle 23. července v 18.00: FC Kyjov 1919 - Kozojídky
Středa 26. července v 18.00: FK Šardice – FC Kyjov 1919 (předkolo Krajského poháru FAČR)
Pátek 28. července v 18.00: FC Kyjov 1919 - Koryčany
Neděle 30. července v 18.00: FC Kyjov 1919 - Vacenovice (v případě postupu v poháru přes Šardice), jnak FC Kyjov 1919 – Kněždub (10.15)
Neděle 13. srpna v 10.15: FC Kyjov – Ratíškovice (2. kolo I. A třídy sk. B)

K fotbalu se po vleklém zranění vrací útočník Jakub Rubík. „Měl by být pro nás posilou,“ věří kyjovský kouč.

Nováčky jsou Radim Polášek z Kunovic a Marek Ingr z Vlkoše. Do přípravy se zapojí také zkušený útočník Robin Dobeš, který na jaře hrál za sousední Kostelec, nebo sourozenci Adam a Michal Petulovi. Ti naposledy působili v rodných Sobůlkách. Další novou tváří je Radek Konečný z Uhřic.

O místo v základní sestavě se porvou také šikovní dorostenci Jakub Kuchař, Adam a David Kůřilovi či Martin Klingel. Konkurenci zvýší také mladý gólman Pavel Gebhart nebo jeho spoluhráč z dorostu David Bochýnek.

Kyjov zahájí letní přípravu v úterý. „Trénovat budeme dvakrát týdně, ve středu a v neděli máme domluveny zápasy,“ hlásí Čada. Jeho tým první přípravný duel odehraje v neděli v Ježově, kde vyzve Napajedla.

V dalším týdnu slovácký celek vyzve Dambořice a Kozojídky. První soutěžní zápas Kyjov absolvuje ve středu 26. července, kdy je na programu předkolo Krajského poháru FAČR. Účastník I. A třídy se představí na hřišti ambiciózních Šardic. „Čeká nás klasická letní příprava,“ říká Čada.

„Nejdříve se zaměříme na zlepšení fyzické kondice, pak nás čeká práce s míčem. Určitě se nebudeme nikde toulat po lesích, všechno absolvujeme na hřišti, kde se zaměříme hlavně na dynamiku,“ uzavírá kyjovský kouč.